Magdalena Saad opuszcza ŁKS Commercecon Łódź

Po 16 latach rozłąki wróciła do swojego macierzystego klubu, została jedną z najlepszych libero ligi, a także zdobyła brąz mistrzostw Polski. W przyszłym sezonie Magdalena Saad nie włoży jednak biało-czerwono-białej koszulki.

Swoją przygodę z Łódzkim Klubem Sportowym Magdalena Saad rozpoczęła w 1998 roku. Po sześciu sezonach wychowanka „Łódzkich Wiewiór” postanowiła zmienić otoczenie i z Łodzi wyjechała kontynuować swoją karierę w Myślenicach.

W roku 2020, po 16 długich latach, krąg kariery Magdy Saad domknął się, a „Megi” jako doświadczona zawodniczka powróciła do swojego macierzystego klubu.

Poprzedni sezon dla libero ŁKS-u był niezwykle udany. Zakończyła go wszak jako 4. najlepsza przyjmująca TAURON Ligi. Przez kilka tygodni musiała wziąć na siebie ciężar obrony, bowiem z powodu kontuzji pauzowała Krystyna Strasz. W sumie wystąpiła w 26 ligowych spotkaniach, przyjmując w sumie 406 zagrywek rywalek. Jej średnia pozytywnego przyjęcia wyniosła 62,41%, zaś perfekcyjnego 38,08%. Wisienką na torcie było wywalczenie wraz z „Łódzkimi Wiewiórkami” brązowego medalu mistrzostw Polski.

Magda, dziękujemy za lata dumnego reprezentowania biało-czerwono-białych barw! Życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Fot. Łukasz Żuchowski