ŁKS Commerceon Łódź w siatkarskiej Lidze Mistrzyń!

Wygrywając dwa sety w rewanżowym spotkaniu z Calcitem Kamnik siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego zapewniły sobie grę w fazie grupowej Ligi Mistrzyń!

Pierwszy set środowego spotkania już od samego początku był bardzo wyrównanym widowiskiem. Oba zespoły raz po raz dopisywały sobie kolejne punkty, dzięki czemu na brak emocji nie mogliśmy narzekać. Nieco więcej z gry w końcówce partii miały Ełkaesianki, które wygrały premierową odsłonę meczu do 22.

Równie wyrównaną siatkówkę oglądaliśmy także w secie numer dwa. Choć w pierwszych fragmentach partii nieco więcej kontroli złapały gospodynie, to jednak Ełkaesianki były w stanie dotrzymać im kroku. Równa gra zakończyła się jednak wraz z uzyskaniem 20:20. Kolejne akcje upłynęły już jednak pod dyktando Łódzkich Wiewiór. Łodzianki były w stanie wypracować sobie zaliczkę, która pozwoliła wygrać im drugą partię. Możemy więc napisać to dużymi literami – MAMY LIGĘ MISTRZYŃ!

Nieco z tonu Ełkaesianki spuściły w trzecim secie. Łódzkie Wiewióry oddały pole do popisu rywalkom, które wygrały partię do 17.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź odpłaciły się tym samym w kolejnej odsłonie meczu. Wygrały partię do 17, w pełni kontrolując czwartego seta. Tym samym Ełkaesianki zwieńczyły spotkanie, które było dla nich przepustką do europejskiego grania.

Calcit Kamin – ŁKS Commerceon Łodź 1:3

(22:25; 22:25; 25:17; 17:25)