Liga Siatkówki Kobiet zawieszona do odwołania!

W związku z sytuacją epidemiologiczną panującą na świecie, a od niedawna również w Polsce, władze Polskiej Ligi Siatkówki do odwołania zawiesiły wszystkie rozgrywki siatkarskie w kraju. Wiąże się to również z wstrzymaniem rozgrywek play-off Ligi Siatkówki Kobiet, które miały ruszyć już jutro.

Decyzja Polskiej Ligi Siatkówki nie jest pierwszym takim przypadkiem w polskim sporcie w ciągu ostatnich dni. Wcześniej o zawieszeniu rozgrywek poinformowały władze Polskiej Ligi Koszykówki, Superligi czy też Polskiej Ligi Hokeja.

Decyzja władz siatkarskich ma na celu powstrzymanie eskalacji ognisk epidemiologicznych na terenie Polski. Początkowo spotkania miały rozgrywać się bez udziału publiczności, jednak w czwartek (12.03) zapadła decyzja o całkowitym wstrzymaniu rozgrywek.

– Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS.

Zawieszenie rozrywek przed fazą play-off może utrudnić wyłonienie mistrza Polski. Jednakże podobna sytuacja miała już miejsce w przypadku ligi hokejowej – tutaj o ostatecznym układzie tabeli decydowała kolejność po zakończeniu sezonu zasadniczego. Idąc tym tropem ŁKS Commercecon Łódź w sezonie 2019/2020 może uplasować się na 3 miejscu podium.

Dalsze losy rozgrywek mają być znane jutro (13.03) po posiedzeniu Rady Nadzorczej PLS.