Lepsze od mistrza kraju. Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

Cóż za piękne zwieńczenie ełkaesiackiej soboty! Po wygranych koszykarek i koszykarzy Łódzkiego Klubu Sportowego, kolejne zwycięstwo do tej puli dokładają siatkarki, które wygrały 3:1 z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police. Najlepszą zawodniczką tego spotkania została ogłoszona Veronica Jones-Perry.

Pierwszy set rozpoczął się niezwykle wyrównanie, żadna z drużyn nie mogła zdobyć widocznego prowadzenia i szły na wymianę ciosów, doprowadzając do remisu 15:15. Wtedy nastąpił jeden z kluczowych momentów tej części spotkania – łodziankom udało się zdobyć czteropunktowe prowadzenie i przejąć kontrolę nad setem. Dużą cegiełkę dokładały do tego Klaudia Alagierska, Martyna Grajber oraz same rywalki, popełniające błędy pod siatką. Dobra postawa Ełkaesianek pozwoliła im wygrać premierową partię 25:22.

Kolejne set rozpoczął się po myśli „Wiewiór„. Dwupunktową przewagę, którą wyrobiły sobie przy stanie 6:4 udało im się utrzymać do stanu 16:14. Veronica Jones-Perry i Martyna Grajber brylowały pod siatką, przykładając rękę do wielu punktów wywalczonych przez Ełkaesianki w tej partii. Następnie podopieczne Michala Maska przycisnęły rywalki jeszcze mocniej, wypracowując sześciopunktową przewagę, a następnie kończąc drugą partię wynikiem 25:18.

Następna partia spotkania rozpoczęła się dobrze dla policzanek, które wypracowały dwupunktową przewagę przy stanie 5:3. Łodzianki nie dawały łatwo za wygraną i szybko doprowadziły do remisu 6:6. Po stronie gospodyń dobrze prezentowała się Martyna Czyrniańska, punkty dołożyły Martyna Łukasik oraz Jovana Brakocević-Canzian, które wyprowadziły Chemika na prowadzenie 11:8. W grę Ełkaesianek weszła nerwowość i zaczęły popełniać więcej błędów, co chętnie wykorzystywały podopieczne Jacka Nawrockiego, które dołożyły kolejne cztery punkty do swojej puli. Siatkarki Michala Maska w pewnym momencie podbudowały się i zaczęły odrabiać straty, jednak było już dla nich za późno, a udanym atakiem Igi Wasilewskiej wygrały ten set 25:15.

Początek czwartego seta był wyrównany, obydwie drużyny wymieniały się punkt za punkt, choć drobną przewagę punktową miały siatkarki Chemika. Im dłużej trwała ta partia meczu, tym większą przewagę zdobywały gospodynie, którym udało się zdobyć 6 punktów przewagi. Dla siatkarek Michala Maska przełamaniem okazał się punkt na 5:10, od którego zaczęły coraz częściej wykorzystywać błędy rywalek i zniwelować stratę do Chemika do 2 punktów. Od tej chwili obydwa zespoły zaczęły równą walkę, w której żaden z nich nie mógł wypracować sobie widocznej przewagi. Momentem, kiedy udało się przełamać status quo był challenge przy rezultacie 17:17, po którym Ełkaesiankom udało się wypracować czteropunktową przewagę 21:17. Podopieczne Jacka Nawrockiego nie dawały za wygraną i konsekwentnie próbowały nadgonić łodzianki, jednak nie udało im się przeszkodzić „Wiewiórom” w wygraniu czwartej partii 25:21 i wywalczeniu pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. MVP tego meczu została ogłoszona Veronica Jones-Perry.

Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(22:25; 18:25; 25:15; 21:25)