Juniorki ŁKS-u Commercecon Łódź piątym zespołem MPJ! [Relacja z turnieju]

Od środy (01.07) trwają Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorek w siatkówce. I choć ostatnie mecze turnieju zaplanowano na niedzielę (05.07), to dla łódzkich kibiców emocje zakończyły się już w sobotę.

Format MPJ zakłada dwie grupy, po cztery zespoły każda. Juniorki ŁKS-u trafiły do grupy B, w ramach której mierzyć się będą kolejno z Elite Volley Kraków, GKS-em Wieżyca 2011 Stężyca oraz gospodyniami imprezy – Energą MKS SMS Kalisz.
Grupa A turnieju finałowego zrzesza natomiast zespoły – Łaskovia Łask, UKS Chemik SMS Olsztyn, Enea Energetyk Poznań oraz LTS Legionovia Legionowo.

Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zagrają ze sobą w fazie Final Four o medale MPJ. Zespoły z trzecich oraz czwartych miejsc zagrają o miejsca 5-8.

Relację z każdego dnia turnieju będziecie mogli śledzić na łamach ŁKSFans.pl!

Pierwszy dzień MPJ:

W spotkaniu inauguracyjnym cały turniej gospodynie z Kalisza pewnie ograły jutrzejsze rywalki ełkaesianek – Wieżycę Stężyca. Zawodniczki ze Stężycy jedynie w trzecim secie były w stanie przebić barierę 14 punktów, przez co ostatecznie przegrały 0:3.

Drugiem środowym meczem był pojedynek krakowsko-łódzki. Łodzianki, jak na siatkarki ŁKS-u przystało, sprawiły nam prawdziwy dreszczowiec. Siatkarki Elite Volley po wygraniu na przewagi drugiego seta prowadziły już 2:0. „Młode Wiewióry” były jednak w stanie doprowadzić do tie-breka, który ostatecznie padł ich łupem.
Warto podkreślić, iż mecz był naprawdę ekscytujący! Łodzianki pokazały, że są w stanie powalczyć nawet o złoty medal, przynosząc dumę całej siatkarskiej Łodzi!

W grupie B natomiast Łaskovia Łask pokonała 3:1 Chemika Olsztyn, a w ostatnim tego dnia meczu Enea Energetyk Poznań w stosunku 3:1 ograł Legionovię Legionowo.

Drugi dzień MPJ:

W czwartek jako pierwsze na parkiet wyszły juniorki ŁKS Łódź, które tym razem musiały uznać wyższość swoich rówieśniczek z Wieżycy Stężyca. Młode Wiewióry przegrały spotkanie 0:3 i w ostatnim dniu fazy grupowej będzie czekało je wielkie wyzwanie jaki jest mecz z gospodyniami Energą MKS Kalisz.

Kaliszanki w drugim meczu turnieju dość gładko rozprawiły się z Elite Volley Kraków 3:0 i pewnie przewodzą w grupie A.

W grupie B padły oczekiwane rezultaty. Siatkarki Łaskovii Łask pokonały rówieśniczki z Poznania 3:1. Swoje pierwsze zwycięstwo zanotowała także drużyna Legionovii Legionowo, która broni tytułu mistrza Polski sprzed roku. Juniorki z Mazowsza pokonały młode siatkarki Chemika Olsztyn.

Trzeci dzień MPJ:

Piątek można uznać za najsmutniejszy dla ŁKS-u dzień podczas całego turnieju. Młode ełkaesianki przegrały z gospodyniami z MKS-u Kalisz 0:3 i w końcowej klasyfikacji grupy B zajęły trzecie miejsce.

Drugi piątkowy mecz grupy siatkarek ŁKS-u przyniósł zwycięstwo Wieżycy Stężyca nad Elite Volley Kraków. Obok Energi Kalisz to właśnie siatkarki ze Stężycy awansowały z grupy B do Final Four.

Z grupy A awans wywalczyły natomiast Łaskovia Łask, która w piątek ograła Legionovię Legionowo, oraz Energetyk Poznań, który na zakończenie fazy grupowej odprawił Chemika Olsztyn.

Czwartego dnia turnieju, w meczu o piąte miejsce ŁKS Szkoła Gortata zagra z Legionovią Legionowo.

Czwarty dzień MPJ:

Sobota upłynęła nam pod znakiem dwóch spotkań. Kolejko o siódme oraz piąte miejsce.

Pierwsze spotkanie czwartego dnia MPJ rozgrywał Chemik Olsztyn, który zmierzył się z Elite Volley Kraków. Zawodniczki z Olsztyna pewnie wygrały spotkanie (3:0) i ostatecznie zajęły siódme miejsce w tegorocznej edycji mistrzostw.

Chwilę później na parkiecie hali w Kaliszu zameldowały się juniorki ŁKS-u. Łodzianki nie dały żadnych szans Legionovii Legionowo i wygrały spotkanie 3:0. Należy jednak zaznaczyć, że drugi oraz trzeci set ełkaesianki wygrały dopiero po grze na przewagi.

W niedziele czekają nas dwa ostatnie spotkania, które zadecydują o ostatecznym składzie podium tegorocznej edycji MPJ.

fot. ŁKS Siatkówka Żeńska