Jak wygląda przyszłość juniorek ŁKS-u Commercecon?

Juniorska drużyna ŁKS-u Commercecon Łódź ma w swoich szeregach wiele zdolnych zawodniczek. Coraz więcej z nich powoli przebija się do pierwszego składu Łódzkich Wiewiór, jednak nie wszystkie w nadchodzącym sezonie będą miały okazję grać w TAURON Lidze. Jak więc wygląda obecna sytuacja młodych Wiewiór?

Zacznijmy od jednej z jaśniejszych gwiazd ŁKS-u Siatkówka Żeńska. Oliwia Laszczyk przedłużyła niedawno swój kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź na następny sezon i to właśnie ona będzie najmłodszą Wiewiórą w składzie. Wiele wskazuje na to, że Oliwia głównie będzie trenować ze starszymi koleżankami, łapiąc cenne doświadczenie. Nie wykluczone jednak, że w nadchodzącej kampanii trener Giuseppe Cuccarini da młodej przyjmującej kilka szans na pokazanie swoich umiejętności.

W zimowej przerwie w rozgrywkach, podczas poprzedniego sezonu, ŁKS Commercecon ogłosił pozyskanie zdolnej przyjmującej – Julity Piaseckiej. Wiele mówiło się o tym, że niespełna osiemnastoletnia zawodniczka dołączy do Łódzkich Wiewiór już tego lata. Wszystko wskazuje jednak na to, że Julita najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w swoim dotychczasowym klubie – SMS-ie Szczyrk. Tam młoda siatkarka ma skończyć liceum, po czym, już z bagażem doświadczenia, dołączyć do Łódzkiego Klubu Sportowego.

W minionym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet w składzie Łódzkich Wiewiór pojawiła się jeszcze jedna uzdolniona siatkarka – Natalia Dróżdż. Ta jednak nadchodzącą kampanię ma spędzić w drużynach młodzieżowych ŁKS-u Siatkówki Żeńskiej. Ponadto uzdolniona środkowa może zbierać cenne doświadczenia podczas zgrupowań młodzieżowych reprezentacji Polski, na które jest regularnie powoływana.