Inauguracja z rywalem w walce o tytuł. Zapowiedź meczu z Radomką Radom

Już o godzinie 20:30 walkę w nowym sezonie Tauron Ligi rozpoczną siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. Na inaugurację przyszło im spotkać się z nie byle jakim rywalem, gdyż zagrają na wyjeździe z Radomką Radom. „Wiewióry” z gospodyniami sobotniego starcia mierzyły się jeszcze kilka miesięcy temu, w play-offach o 3. miejsce rozgrywek 2020/21.

Wiewióry” rozpoczynają rozgrywki Tauron Ligi dopiero od 2. kolejki. W pierwszej miały zmierzyć się z MKS-em Kalisz, jednak to spotkanie zostało przełożone na prośbę ŁKS-u.

W środę kibice Łódzkiego Klubu Sportowego mogli poznać siatkarki, które w tym sezonie będą reprezentować biało-czerwono-białe barwy w rozpoczynającym się sezonie (więcej o tym tutaj). Teraz przed podopiecznymi Michala Maska już na start stoi poważna weryfikacja – „Wiewióry” zagrają na wyjeździe z Radomką Radom. Ostatni raz obie drużyny spotkały się w play-offach o 3. miejsce Tauron Ligi poprzedniego sezonu, kiedy to łodzianki ostatecznie zatryumfowały i po emocjonujących 5 spotkaniach zdobyły brązowy medal.

W drużynie dzisiejszych rywalek Ełkaesianek doszło do dużych zmian w składzie, względem poprzedniego sezonu. Z zespołem pożegnała się Bruna Honorio, którą kibice ŁKS-u dobrze mogą pamiętać z rywalizacji o brązowy medal. Oprócz niej odeszły Janisa Johnson, Paulina Zaborowska, Ana Bjelica, Andressa Picussa, Samara Rodrigues de Almeida, Julia Twardowska, Izabela Bałucka, Justyna Łukasik oraz Klaudia Laskowska.

Władze Radomki, rzecz jasna, sprowadziły także zastępstwa dla zawodniczek, które odeszły z klubu. Dużą częścią letniego zaciągu są zawodniczki, które w poprzednich rozgrywkach reprezentowały barwy ŁKS-u – Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Wójcik i Aleksandra Pasznik. Oprócz nich do składu dołączyła inna była Wiewióra – Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Ponadto zespół z Radomia wzmocniły Freya Aelbrecht, Aleksandra Lazić, Srna Marković oraz Kaisa Alanko.

Początek meczu Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź został zaplanowany na godzinę 20:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Fot. Radio Łódź