Siatkówka

Dwie „Wiewióry” powalczą o Tokio! Znamy kadrę siatkarek na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich

Już siódmego stycznia rozpocznie się turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w siatkówce kobiet. Selekcjoner kadry – Jacek Nawrocki – ogłosił skład polskiej reprezentacji na tej turniej. Na liście znalazły się dwie reprezentantki ŁKS-u Commercecon Łódź!

Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio rozegrany zostanie między 7, a 12 stycznia w niderlandzkim (dawna Holandia) mieście Apeldoorn. W imprezie wystąpi 8 reprezentacji, a olimpijską kwalifikacje wywalczy tylko jedna. Dla siatkarek z Europy będzie to ostatnia szansa na wywalczenie biletu do Tokio.

Na liście czternastu nazwisk powołanych na turniej nie zabrakło przedstawicielek mistrza Polski – ŁKS-u Commercecon Łódź. Klaudia Alagierska oraz Aleksandra Wójcik w drużynie Jacka Nawrockiego wydają się być już stałymi elementami. Obie zawodniczki miały okazję występować z „Orzełkiem” na piersi podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych m.in. w Polsce.

W fazie grupowej Polki zmierzą się kolejno z Bułgarią, Niderlandami (Holandią) oraz Azerbejdżanem. Pierwszy mecz reprezentacji Polski odbędzie się już we wtorek 7 stycznia. Następne dwa kolejno 9 i 10 dnia miesiąca. Awans do dalszej fazy wywalczą dwie najlepsze ekipy w grupie.
Półfinały turnieju rozegrane zostaną już dzień później (11 stycznia), a wielki finał zaplanowano na 12 dzień tego roku.

Czy ełkaesianki pomogą kadrze siatkarek w wywalczeniu przepustki na Igrzyska? Przekonamy się już za nieco ponad tydzień!

Reprezentacja Polski na turniej w Apeldoorn:

rozgrywające:
Marlena Kowalewska (Grupa Azoty Chemik Police)
Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano – ITA)

atakujące:
Martyna Łukasik (Grupa Azoty Chemik Police)
Malwina Smarzek-Godek (Zanetti Bergamo – ITA)

przyjmujące:
Monika Fedusio (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz)
Zuzanna Górecka (Igor Gorgonzola Novara – ITA)
Natalia Mędrzyk (Grupa Azoty Chemik Police)
Magdalena Stysiak (Savino Del Bene Scandicci – ITA)