Czas na derby! ŁKS zagra z Budowlanymi

Już jutro rozegrane zostaną pierwsze w tym sezonie siatkarskie derby Łodzi! Zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź powrócą tym samym na parkiet TAURON Ligi po tygodniowej kwarantannie.

Przez trzy zakażenia koronawirusem w ekipie ŁKS-u Commercecon Łódź, cały zespół poprzedni tydzień spędził na kwarantannie. Ta jednak się skończyła, dzięki czemu Łódzkie Wiewióry mogą wrócić do ligowego grania. I to od razu z wysokiego „C”!

Ełkaesianki po delikatnym falstarcie sezonu zaczęły wchodzić na swoje optymalne obroty. Awans do Ligi Mistrzyń, pokonanie mistrza Polski bez straty seta i gra lepsza z każdym kolejnym meczem – właśnie tak można określić ostatnie tygodnie w ekipie Giuseppe Cuccariniego. Łódzkie Wiewióry wypadły jednak z rytmu meczowego przed odwołane spotkanie z #VolleyWrocław, więc przed włoskim szkoleniowcem stanie w poniedziałek nie lada wyzwanie optymalnego zestawienia zespołu.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź również nieco otrząsnęły się po złym wejściu w sezon. Trzy ostatnie mecze padły łupem podopiecznych Błażeja Krzyształowicza, a dodając do tego jedynie jednego straconego seta, ukazuje nam się obraz niewygodnego rywala.

Siatkarskie święto miasta Łodzi, a zarazem całej Polski, w ten listopadowy wieczór odbędzie się niestety bez udziału kibiców. Nikt nie ma chyba wątpliwości, że straci na tym całe widowisko. I to dość znacząco.

Początek poniedziałkowego spotkania zaplanowano na godzinę 17:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.