Calcit Kamnik rywalem Ełkaesianek w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń!

Koronawirus zbiera coraz większe żniwo w świecie kobiecej siatkówki. Po awansie siatkarek ŁKS-u przez walkower spowodowany zakażeniem w drużynie rywalek, w podobny sposób wyłoniony został ich przeciwnik w drugiej rundzie eliminacji.

Przypomnijmy – w tym tygodniu ŁKS Commercecon Łódź miał rozegrać dwa mecze eliminacji siatkarskiej Ligi Mistrzyń z Hapoelem Kfar Saba. Spotkania nie doszły jednak do skutku ze względu na zakażenie koronawirusem, które wykryto w izraelskim zespole.

Tym samym Ełkaesianki walkowerem awansowały do II rundy eliminacji, w której miały zmierzyć się ze zwycięzcą pary Mladost Zagrzeb – Calcit Kamnik. Los chciał jednak, że w męskiej sekcji drużyny z Chorwacji wykryto zakażenie wirusem. Trenujące w tej samej hali siatkarki Mldostu przymusowo wylądowały więc na kwarantannie. Skorzystały na tym Słowenki, które zameldowały się walkowerem w II rundzie eliminacji.

To właśnie Calcit Kamnik będzie rywalem ŁKS-u Commercecon Łódź w kolejnym etapie rozgrywek. Pierwszy mecz, zaplanowany na dni 6-8 października, odbędzie się w Łodzi. Triumfator tego dwumeczu zamelduje się już w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.