Bolesny wieczór. ŁKS Commercecon znacznie gorszy od DeveloPressu

Sobotnim wieczorem doszło do starcia trzeciej z drugą ekipą obecnego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Po jednostronny meczu ręce w geście tryumfu mogły unieść siatkarki z Rzeszowa.

Od samego początku sobotniego spotkania stroną dominującą były rzeszowianki. Wicelider LSK w bardzo szybkim tempie wypracował sobie siedmiopunktową przewagę, dzięki czemu bez większych problemów mógł kontrolać grę. Przy stanie 9:17 obudziły się jednak gospodynie, które rzuciły się do odrabiania strat. Niestety, pogoń za wynikiem zakończyła się na czterech zdobytych serią punktach. Już do końca pierwszej odsłony meczu rzeszowianki nie miały większych problemów, dzięki czemu wygrały tę partię różnicą aż 11 „oczek”.

Początek drugiego seta, był za razem początkiem bardzo wyrównanego boju. Obie ekipy punktowały raz po raz, dzięki czemu przez bardzo długi czas na tablicy świetlnej widniał rezultat remisowy. Pierwsze z tego marazmu wytrwały się jednak rzeszowianki, które od stanu 11:11 rozpoczęły budowanie swojej przewagi. Rozpędzony zespół gości nie zatrzymał się już do końca drugiego seta, choć „Łódzkim Wiewiórom” z całą pewnością nie można było odmówić waleczności. W samej końcówce seta gospodynie rzuciły się do heroinczej walki i broniąc trzy piłki setowe zbliżyły się do rzeszowianek na jeden punkt. Ostatecznie jednak druga partia meczu ponownie padła łupem zespołu gości.

Początek trzeciego seta ponownie był bardzo wyrównanym widowiskiem. Wszystko zmieniło się jednak przy stanie 5:5, kiedy to rzeszowianki rozpoczęły swój marsz w kierunku wydanego spotkania. Zespół gości we wręcz ekspresowym tempie wypracował sobie sześciopunktową zaliczkę, która pozwoliła im bez strachu spoglądać na przebieg gry. Ełkaesianki zaskoczyły jednak faworyzowane rywalki i w bardzo szybkim tempie zniwelowały swoją stratę do zaledwie dwóch „oczek”. Na nic się to jednak zdało gospodyniom, gdyż świetnie dysponowanie tego wieczora rzeszowianki, korzystając z wypracowanej przewagi, przycisnęły jeszcze mocniej, dzięki czemu wygrały trzeciego seta, a zarazem całe spotkanie.

ŁKS Commercecon Łódź – DeveloPress SkyRes Rzeszów 0:3
(14:25; 23:25; 21:25)