Aleksandra Wójcik opuszcza ŁKS Commercecon Łódź

Dołączyła do Łódzkiego Klubu Sportowego jako medalistka w kategoriach młodzieżowych. Łódź opuszcza jako potrójna medalistka mistrzostw Polski. Po trzech wspólnych latach z ŁKS-em Commercecon Łódź żegna się Aleksandra Wójcik.

Już w pierwszym sezonie jako Łódzka Wiewióra odniosła wielki sukces, zdobywając pierwsze w karierze seniorskie mistrzostwo Polski. Rok później dołożyła do kolekcji brązowy krążek MP. W sezonie 2020/21 powtórzyła ten sukces i zawiesiła na szyi kolejny brąz mistrzostw Polski. Oczywiście poza rozgrywkami TAURON Ligi świetnie zaprezentowała się w Lidze Mistrzyń i wraz z ŁKS-em Commercecon awansowała do turnieju finałowego Pucharu Polski.

W minionym sezonie TAURON Ligi Ola Wójcik wystąpiła w 32 meczach, zdobywając 322 punkty (w tym 13 z zagrywki i 19 blokiem). Przyjęła w sumie 80 zagrywek ze skutecznością 48,76% (perfekcyjnie 24,81%). Jej skuteczność w ataku w przekroju całego sezonu wyniosła 39,67%. Została wyróżniona również 1 statuetką MVP meczu.

Po trzech wspólnych sezonach drogi Oli i Łódzkiego Klubu Sportowego się rozchodzą, jednak „Lisu” już na zawsze pozostanie Łódzką Wiewiórą, która wielokrotnie dostarczyła wszystkim wiele radości nie tylko swoją grą, ale również walecznym charakterem.

Ola, dziękujemy za trzy lata wspólnej przygody! Życzymy powodzenia w dalszej karierze.

fot. Łukasz Żuchowski

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0