Alagierska i Grajber powołane na zgrupowanie reprezentacji Polski!

Dwie siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego – Klaudia Alagierska i Martyna Grajber – dostały powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy. Obie „Łódzkie Wiewióry” znajdą się najprawdopodobniej w kadrze na turniej.

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpoczęło się wczoraj (12 sierpnia) i potrwa aż do rozpoczęcia Mistrzostw Europy (dla Polek 19 sierpnia). Zgodnie z przepisami kadra może zmienić się jeszcze do ostatniego dnia przed rozpoczęciem mistrzostw, jednak wiele wskazuje na to, że i Alagierska i Grajber zagrają o medale.

Biało-czerwone rywalizację rozpoczną 19 sierpnia starciem z Niemkami. Następnie czekają je mecze z Greczynkami (20 sierpnia), Czeszkami (21 sierpnia), Hiszpankami (23 sierpnia) oraz Bułgarkami (25 sierpnia). Spotkania 1/8 finału zaplanowane są 28, 29 i 30 sierpnia. Ćwierćfinały 31 sierpnia i 1 września. Te fazy odbędą się Bułgarii i Serbii. Potyczki półfinałowe oraz o medale rozegrane zostaną w Belgradzie.

Skład reprezentacji Polski kobiet na zgrupowanie przed CEV Mistrzostwami Europy 2021:

Rozgrywające: Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Grajber, Martyna Łukasik (przyjmująca/atakująca), Magdalena Stysiak (przyjmująca/atakująca)

Atakująca: Malwina Smarzek

Środkowe: Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Marta Pol