21 sierpnia losowanie kwalifikacji Ligi Mistrzów

Europejska Federacja Siatkówki (CEV) poinformowała, że losowanie kwalifikacji do Ligi Mistrzów odbędzie się 21 sierpnia. W eliminacjach do najbardziej prestiżowych rozgrywek siatkarskich będzie rywalizować drużyna ŁKS-u Commercecon Łódź.

Losowanie odbędzie się 21 sierpnia w Luksemburgu. Pierwsze rundy kwalifikacyjne rozpoczną się w drugiej połowie września, a łódzkie Wiewióry powinny przystąpić do rozgrywek w październiku od drugiej rundy.

Nadal nie wiemy oficjalnie jakie zespoły z innych krajów przystąpią do kwalifikacji, ale łodzianki mogą spodziewać się trudnej przeprawy. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego mogą trafił m.in. na rosyjskie Dinamo Moskwa, włoskie Savino Del Bene Scandicci lub niemiecki Alianz MTV Stuttgart. Z tym zespołem ełkaesianki rywalizowały w fazie grupowej LM w poprzednim sezonie.

Rundy kwalifikacyjne zaplanowano w formacie mecz i rewanż, ale CEV zostawiła sobie furtkę w przypadku pogorszenia się sytuacji pandemicznej w Europie i trudności z podróżowaniem. Wówczas możliwe jest rozegranie dwóch spotkań w hali jednego z zespołów lub nawet organizacja turnieju. Awans do fazy grupowej uzyskają dwie najlepsze drużyny z kwalifikacji. Zespoły, które odpadną w I rundzie zagrają w 1/32 finału Pucharu CEV. Przegrani z meczów II i III rundy trafią do 1/16 finału tego pucharu.

Foto: Pilot08