Piłka NożnaRezerwy

Zwycięstwo z sąsiadem z tabeli. ŁKS II Łódź – Broń Radom 2:1

Godzinę po pierwszoligowym starciu na Stadionie Króla, w strugach sobotniego deszczu ŁKS II rozegrał swoje spotkanie z Bronią Radom. Łodzianie, mimo problemów w drugiej połowie spotkania, zwyciężyli z sąsiadem w tabeli ligowej.

Łodzianie weszli odważnie w mecz, naciskając zawodników Broni wysokim pressingiem. Szybko im się to opłaciło, kiedy po przejęciu piłki na połowie rywala i zespołowej akcji zdobyli bramkę na 1:0 po wrzutce Macieja Radaszkiewicza wykończonej przez Michała Karlikowskiego. Po bramce nie zeszli z gry na wysokich obrotach, mimo tego, że przeciwnik zaczął również wyprowadzać swoje ataki, to jednak dominującą stroną pozostał ŁKS. Ofensywna gra już 10. minut później ponownie opłaciła się biało-czerwono-białym – po faulu zawodnika z Radomia na Michale Karlikowskim, sędzia odgwizdał „jedenastkę”. Tę pewnie wykorzystał Aleksander Slęzak w 13. minucie, podwyższając wynik na 2:0. W kolejnych minutach spotkania młodzi „Rycerze Wiosny” mogli się podobać – grali na wysokim tempie, często na jeden kontakt i regularnie kreowali sobie kolejne okazje strzeleckie, nie pozostawiając dużego pola do popisu gościom, którzy zagrożenie stwarzali głównie przy stałych fragmentach gry. Choć w ostatnim kwadransie pierwszej połowy Broń częściej zaczęła pojawiać się pod bramką Michała Kota, ostatecznie pierwszą część meczu udało się ŁKS-owi zakończyć z czystym kontem.

W drugiej połowie odwróciła się równowaga boiskowa i to goście z Radomia zaczęli wyglądać lepiej. Długo nie mogli wykorzystać żadnej z sytuacji, ale ostatecznie ich wysiłek się opłacił. W 73. minucie Broń wykorzystała nieporozumienie w linii defensywnej gospodarzy i za sprawą Michała Kielaka zdobyła bramkę kontaktową. Mimo tego potknięcia Ełkaesiakom udało się dowieźć pozytywny rezultat do końca, dzięki czemu trzy punkty zainkasował zespół prowadzony przez Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka.

ŁKS II Łódź – Broń Radom 2:1 (2:0)
Bramki: Karlikowski 3′, Ślęzak 13′ (k.) – Kielak 73′

ŁKS II Łódź: Michał Kot – Marcel Wszołek, Damian Nowacki, Aleksander Ślęzak, Jowin Radziński – Michał Karlikowski (Dariusz Gmosiński 62′), Mikołaj Lipień (Adrian Czypicki 62′), Artur Sójka (Tomasz Górecki 90′), Maciej Radaszkiewicz, Jakub Romanowicz (Mateusz Jastrzembski 73′) – Łukasz Dynel

Broń Radom: Jakub Kosiorek – Adrian Grudzienm Matheus Ceschin Diaz, Michał Wrześniewski, Piotr Goliasz (Paweł Michalski 62′), Robert Kowalczyk, Tomasz Bartosiak, Patryk Poręba (Denzell Mora Gonzalez 82′), Bartosz Olszewski, Igor Kośmicki, Kamil Kumoch (Michał Kielak 62′)