Piłka NożnaRezerwy

Zwycięstwo na koniec rundy! ŁKS II – Skalnik 4:1

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotnie popołudnie pokonały Skalnik Sulejów i zachowali fotel lidera na zakończenie rundy. O wyniku spotkania zadecydowała druga połowa i trzy bramki Aleksandra Ślęzaka.

Rozpędzony lider IV ligi nawet nie myślał o zatrzymaniu się. Od samego początku sobotniego spotkania to Ełkaesiacy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, dominując przy tym swojego rywala. To przyniosło pierwszy skutek dość szybko, bo po kwadransie gry. Wrzutka z lewej strony boiska znalazła drogę na głowę wbiegającego Michała Karlikowskiego, który wbił piłkę do siatki.

Długimi fragmentami pierwszej części spotkania to gospodarze kontrolowali przebieg gry, bardzo często meldując się przy tym pod bramką rywali. Do pełni szczęścia brakowało jedynie oddania strzału, który mógł zaskoczyć bramkarza drużyny z Sulejowa.

Jak mawia stare piłkarskie porzekadło – niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Nie inaczej było i w tym meczu. W 33 minucie nieco uśpiona obrona drużyny rezerw dopuściła do straty bramki. Dobrze ustawiony Łukasz Smolarczyk dostał prostopadłą piłkę na prawym skrzydle, wszedł w pole karne ŁKS-u i oddał strzał po długim słupku. 1:1.

Remisowa pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów mogła się podobać. Beniaminek ligi postawił się liderowi i zagwarantował mu trudną przeprawę.

Do drugiej części gry Ełkaesiacy podeszli bez zmian i zmianie nie uległ również obraz spotkania. Mocne ataki gospodarzy przyniosły skutek właściwie minutę po wznowieniu gry, kiedy to jeden z biało-czerwono-białych był faulowany w polu karnym. Sędzia nawet się nie wahał, wskazał na 11 metr, a stały fragmenty gry na bramkę zamienił Aleksander Ślęzak.

Dziesięć minut później w bliźniaczy sposób Aleksander Ślęzak podwyższył wynik spotkania. Ponownie po faulu w polu karnym podyktowana była „11”, którą pewnie wyegzekwował kapitan drużyny rezerw.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania Aleksander Ślęzak skompletował hat-tricka! Trzecia bramka kapitana Ełkaesiaków padła, a jakże, po rzucie karnym podyktowanym po faulu na Jakubie Pieli.

Jeszcze do zakończenia spotkania rezerwy ŁKS-u szukały swojej okazji na bramkę numer pięć. Ta jednak nie padła, a przy braku gola zawodników z Sulejowa ostateczny wynik spotkania wyniósł 4:1.

Tym samym ŁKS II Łódź zakończył rundę jesienną sezonu na fotelu lidera IV ligi! Przed Ełkaesiakami w tym roku stoi jednak jeszcze jedno wyzwanie – środowe starcie z Sokołem Aleksandrów Łódzki w Okręgowym Pucharze Polski.

ŁKS II Łódź – Skalnik Sulejów 4:1 (1:1)
Bramki: Karlikowski 15′, Ślęzak 47′ (k), 56 (k), 75′ (k)- Smolarczyk 33′

ŁKS II Łódź: Kucharski – Tazbir (66′ Król), Ślęzak (K), Lorenc, Sójka – Koprowski, Górecki (78′ Lebkuchen), Czypicki (84′ Grzejdziak) – Karlikowski (88′ Lasota), Gmosiński, Piela (75′ Lipień)