Fortuna Puchar PolskiPiłka Nożna

Znamy wszystkich uczestników I rundy Pucharu Polski!

W środę zostały rozegrane mecze rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski. Po wyłonieniu zwycięzców znamy już pełny skład drużyn, które będą rywalizować w I rundzie tych rozgrywek. Mecze tej fazy zostaną rozegrane pod koniec września.

Od I rundy Pucharu Polski rywalizować będą 64 zespoły (18 drużyn z Ekstraklasy, 18 z I ligi, 8 z II ligi oraz dodatkowo pięciu zwycięzców rundy przedwstępnej ((czterech drugoligowców i jeden trzecioligowiec), a także 16 triumfatorów Okręgowych Pucharów Polski).

Losowanie odbędzie się za tydzień – 12 sierpnia. Termin podstawowy tej fazy to 22 września, ale PZPN zabezpieczył się też na sytuacje związaną z przełożeniem spotkań i wyznaczył rezerwowy termin na 29 września. Gospodarzem spotkań będą drużyny wylosowane jako pierwsze, choć wyjątkiem jest gdy parę tworzą zespoły z różnych klas rozgrywkowych. Wówczas gospodarzem będzie zespół grający na niższym szczeblu rozgrywkowym.

Wszystkie zespoły rywalizujące w I rundzie Fortuna Pucharu Polski:

Ekstraklasa (18) – Bruk Bet Termalica Nieciecza, Cracovia, Górnik Łęczna, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Radomiak Radom, Raków Częstochowa, Stal Mielec, Śląsk Wrocław, Warta Poznań, Wisła Kraków, Wisła Płock, Zagłębie Lubin.

I liga (18) – Arka Gdynia, Chrobry Głogów, GKS 1962 Jastrzębie, GKS Katowice, GKS Tychy, Górnik Polkowice, Korona Kielce, ŁKS Łódź, Miedź Legnica, Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, Resovia, Sandecja Nowy Sącz, Skra Częstochowa, Stomil Olsztyn, Widzew, Zagłębie Sosnowiec.

II liga (7 + 4) – Chojniczanka Chojnice, Garbarnia Kraków, GKS Bełchatów, KKS 1925 Kalisz, Motor Lublin, Śląsk II Wrocław, Wigry Suwałki oraz zwycięzcy rundy wstępnej: Olimpia Elbląg, Sokół Ostróda, Lech II Poznań, Stal Rzeszów.

Runda wstępna (1) – Olimpia Grudziądz (III liga).

Okręgowe Puchary Polski (16) – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Lechia Zielona Góra, Orlęta Radzyń Podlaski, Polonia Środa Wielkopolska, Rekord Bielsko-Biała, Ślęza Wrocław, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Świt Skolwin, Unia Skierniewice, Wisłoka Dębica, Concordia Elbląg, Olimpia Zambrów, Ruch Zdzieszowice, Wieczysta Kraków, Włocłavia Włocławek, Powiśle Dzierzgoń.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport