Piłka Nożna

Znamy terminy piłkarskich Derbów Łodzi!

W nadchodzącym sezonie Fortuna 1 Ligi dojdzie do 65 i 66 spotkania piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego oraz Widzewa. Dzięki opublikowanemu terminarzowi 1 ligi już dziś wiemy, kiedy dojdzie do tych kultowych już pojedynków.

Dotychczas do Derbów Łodzi na drugim poziomie rozgrywkowym doszło sześciokrotnie. Bilans tych spotkań nie jest zbyt korzystny dla ŁKS-u bowiem ani razu nie zdołał pokonać lokalnego rywala. Aż trzykrotnie padł remis, a tyle samo spotkań wygrali piłkarze Widzewa.

Zdecydowanie lepiej dla Rycerzy Wiosny prezentuje się bilans ostatnich pojedynków derbowych. Od 2011 roku cztery razy ełkaesiacy mierzyli się z widzewiakami – dwa razy w Ekstraklasie i dwa razy w III lidze. Trzy spośród tych meczów nie przyniosły rozstrzygnięcia, natomiast czwarte, chronologicznie pierwsze, wygrali właśnie piłkarze ŁKS-u. Po pamiętnym golu Marcina Mięciela ŁKS wygrał na stadionie przy al. Piłsudskiego 1:0.

Na pierwsze w nowym sezonie piłkarskie Derby Łodzi przyjdzie nam poczekać stosunkowo krótko bo do drugiej kolejki (5-6 września). Mecz rozgrywany na stadionie przy Alei Piłsudskiego będzie 65 spotkaniem ŁKS-u z Widzewem na trawiastych boiskach. Drugie starcie w sezonie 2020/21 odbędzie się w ramach 19 kolejki (6-7 marca) na stadionie ŁKS-u przy Alei Unii Lubelskiej 2.