Znamy termin 68. Derbów Łodzi!

W maju będziemy świadkami 68. ligowych Derbów Łodzi. Na nowo otwartym Stadionie Króla, Łódzki Klub Sportowy zmierzy się Widzewem. Już dziś poznaliśmy dokładny termin tego spotkania.

ŁKS zagra z rywalem zza miedzy, we wtorek 3 maja o godzinie 18:00. Będą to pierwsze Derby Łodzi na w pełni otwartym, obiekcie im. Władysława Króla, który może pomieścić ponad 18 tysięcy widzów. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi stacja Polsat.

Biało-czerwono-biali nie zaznali smaku porażki w meczu derbowym od 12 lat. W siedmiu ostatnich spotkaniach, obie drużyny pięć razy dzieliły się punktami oraz dwa razy wygrywał ŁKS – i to dwukrotnie na stadionie Widzewa.

„Rycerze Wiosny” mają szansę pokonać Widzew na własnym obiekcie po raz pierwszy od 2008 roku. Wówczas po pamiętnych bramkach Tomasza Kłosa i Marcina Adamskiego było 2:0 dla ełkaesiaków.

Potwierdzono także terminy dwóch wcześniejszych kolejek Fortuna 1. Ligi. W 29. serii gier ŁKS zmierzy się z Chrobrym Głogów i jak poinformowano przy okazji konferencji dotyczącej oficjalnego otwarcia Stadionu Króla, spotkanie odbędzie się w piątek 22-ego kwietnia, a rozpocznie się o godzinie 20:30. Mecz będzie transmitowany przez stację Polsat Sport. W kolejnej kolejce „Rycerze Wiosny” pojadą do Gdyni, aby zagrać tam z Arką. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 27-ego kwietnia – pierwszy gwizdek o godzinie 20:30. To starcie również będzie transmitowane przez Polsat Sport.