Fortuna Puchar PolskiNewsPiłka Nożna

Znamy rywala „Rycerzy Wiosny” w I rundzie Fortuna Pucharu Polski!

W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par I rundy Fortuna Pucharu Polski. Swojego rywala na tym etapie rozgrywek poznali więc „Rycerze Wiosny”, którzy zmierzą się z Cracovią.

W środę, podczas konferencji prasowej przed meczem z Puszczą Niepołomice, trener Kibu Vicuña zapytany został o rywala, na którego chciałby trafić w I rundzie Fortuna Pucharu Polski. Hiszpański szkoleniowiec odpowiedział dość dyplomatycznie.

– Ja jestem otwarty. To nie ja decyduje o takich rzeczach, nie mogę sprawić, że to będzie silna drużyna z ekstraklasy, czy drużyna z 1. Ligi. Nie mamy wpływu na to, więc będzie co będzie.

Trener Vicuña faktycznie nie miał wpływu na losowanie, jednak los skojarzył ŁKS z Cracovią.

Mecze 1/32 Fortuna Pucharu Polski rozegrane zostaną 21-23 września oraz 28-30 września. Z racji wylosowania rywala z PKO BP Ektraklasy „Rycerze Wiosny” zagrają na stadionie im. Władysława Króla.

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport