NewsPiłka Nożna

Znamy już wszystkie zespoły przyszłego sezonu Fortuna 1. Ligi

W niedzielę wyjaśniły się już ostatnie wątpliwości dotyczące tego, jakie zespoły wezmą udział w najbliższym sezonie Fortuna 1. Ligi. Po finałach baraży na zapleczu Ekstraklasy i w II Lidze, wiemy już, że ostatnim beniaminkiem przyszłych rozgrywek I Ligi będzie Ruch Chorzów, zaś na tym samym poziomie rozgrywkowym pozostanie Chrobry Głogów, któremu nie udało się pokonać Korony Kielce.

W półfinałach baraży Arka Gdynia i Odra Opole musiały uznać wyższość Chrobrego Głogów i Korony Kielce. Pomiędzy tymi zespołami w niedzielny wieczór rozegrało się emocjonujące spotkanie, które po dogrywce ostatecznie wygrały „Scyzory” i to właśnie zespół z Kielc zagra w przyszłym sezonie w Ekstraklasie. Na zapleczu najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej pozostanie zaś Chrobry Głogów.

Arka Gdynia – Chrobry Głogów 0:2

Bramki: Piła 41′, Lebedyński 71′

Korona Kielce – Odra Opole 3:0

Bramki: Podgórski 6′, Frączczak 31′, Podgórski 39′

Korona Kielce – Chrobry Głogów 3:2

Bramki: Frączczak 18′, Frączczak 64′ (k.), Kiełb 119′ Lebedyński 38′, Rzuchowski 39′

W II Lidze swoje półfinałowe mecze barażowe wygrały Ruch Chorzów i Motor Lublin, które pokonały odpowiednio Radunię Stężyca i Wigry Suwałki. W finale to gospodarze z Chorzowa okazali się górą i pewnie pokonali piłkarzy prowadzonych przez Marka Saganowskiego. W związku z tym, to Ruch zagra w przyszłym sezonie w I Lidze, zaś Motor pozostanie na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Ruch Chorzów – Radunia Stężyca 1:0

Bramka: Szczepan 118′

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4

Bramki: Swędrowski 9′, Firlej 25′, Sędzikowski 57′, Moskwik 72′