Znamy datę rozpoczęcia sezonu 2020/21 w 1 lidze!

Nowy sezon Fortuna 1 Ligi, już z ŁKS-em w składzie, ma ruszyć pod koniec sierpnia. Oznacza to, że w tym roku łodzianie będą mieli naprawdę mało czasu na przygotowanie się do nowej kampanii.

Sezon 2019/20 w PKO BP Ekstraklasie Łódzki Klub Sportowy zakończy meczem z Koroną Kielce, który zaplanowano na 18 lipca. Niespełna półtora miesiąca później ełkaesiacy ponownie zameldują się na boisku, tym razem inaugurując rozgrywki Fortuna 1 Ligi. Wstępne plany zakładają rozegranie pierwszych spotkań 29 sierpnia.

Ekstremalnie krótki okres przygotowawczy jest bezpośrednim skutkiem przerwania rozgrywek z powodu koronawirusa. Z drugiej jednak strony mamy rozgrywane w 2021 roku EURO 2020, z powodu którego wszystkie sezony ligowe muszą zakończyć się najpóźniej w połowie maja. Może się więc okazać, że ŁKS nie będzie miał ani okresu przygotowawczego w wakacje, ani tego zimą.

Kalendarz Fortuna 1 Ligi na nadchodzącą kampanie zakłada 34 kolejki ligowe oraz 2 terminy spotkań barażowych o awans do ekstraklasy. Dodając do tego jeszcze Puchar Polski, okazuje się, że sezon 2020/21 będzie rozgrywany w bardzo szybkim tempie. Wydaje się więc, że kluczem do sukcesu będzie szeroka, zbilansowana kadra.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0