Złamać żelazną defensywę. Zapowiedź meczu z Miedzią Legnica

Po bolesnej porażce z Resovią piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego jadą walczyć o przełamanie z Miedzią Legnica. Początek meczu o 20:30.

Porażka na własnym terenie z Resovią była kolejną wpadką „Rycerzy Wiosny” w ostatnich tygodniach, a przy tym najbardziej bolesną.  Zarówno trener, jak i kapitan drużyny przyznali, że tamto spotkanie oddzielają grubą kreską i są zmotywowani do odkupienia win i wywiezienia z Legnicy kompletu punktów. Biało-czerwono-biali nie podchodzą do tego zwycięstwa jako faworyci, nie tylko przez sytuację w tabeli, ale także wciąż trwające problemy z kontuzjami ważnych graczy pierwszego składu.

Ze zdecydowanie innej pozycji podchodzą do tego boju piłkarze Wojciecha Łobodzińskiego. „Miedzianka” co prawda zremisowała trzy razy w ciągu ostatnich czterech spotkań, ale jest przy tym posiada aktualnie najlepszą defensywę I Ligi. Zespół z Legnicy stracił dużo na kontuzji Krzysztofa Drzazgi, który jest najlepszym strzelcem zespołu w tym sezonie, ale w ofensywie wciąż ma groźnych zawodników, którzy mogą ukąsić łodzian.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS): – Jest to zespół, który stracił tylko trzy bramki i to jest ich mocna strona. Mają doświadczonych piłkarzy, przede wszystkim w linii defensywnej – Matuszka, Aurtenetxe. Nie wiem czy jest w polskiej piłce jest piłkarz z lepszym CV niż Aurtenetxe – chłopak, który grał w finale Ligi Europy, Pucharu Króla, w Mistrzostwach Europy U-19 z Moratą, Sarabią, Carvajalem i strzelił bramkę w finale. Mają dobrych zawodników, ale my również mamy takich. Będzie walka o piłkę, oni też lubią grać, według mnie będzie otwarte spotkanie dwóch drużyn, które chcą grać i atakować. Miedź jest także zespołem z dobrymi dośrodkowaniami, mają Makucha, Zapolnika. Chcemy zagrać dobrze i być solidni w ofensywie i defensywie.

Wojciech Łobodziński (trener Miedzi): Będzie to bardzo trudny mecz, z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Nie bierzemy tak do końca pod uwagę ostatniego meczu ŁKS-u, który naszym sobotnim rywalom bardzo nie wyszedł. Drużyna z Łodzi jest moim zdaniem najsilniejszym zespołem w Fortuna 1 Lidze, jeżeli chodzi o ofensywę i znajdujące się w drużynie indywidualności. Będziemy musieli się temu przeciwstawić. Jest to zespół grający bardzo dobrze, kombinacyjnie w ataku pozycyjnym i wydaje się, że jedyny w Fortuna 1 Lidze posiadający tyle atutów w tym względzie. Ale z drugiej strony ma też swoje deficyty i problemy, które będziemy się starali wykorzystać.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 6. kolejce Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Na murawie w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego na pewno nie zobaczymy Samu Corrala, Nacho Monsalve oraz Mateusza Bąkowicza. W czwartek do treningów z drużyną wrócili Maciej Dąbrowski oraz Antonio Dominguez, zaś wcześniej do zajęć zespołowych wrócił Ricardinho, który według trenera jest najbliżej składu. Nie wiadomo jednak, czy zobaczymy któregokolwiek z nich na murawie w Legnicy.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Miedzią Legnica będzie transmitowane wyłącznie na serwisie PolsatBoxGo (dawniej Ipla.tv). Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Asystenci: Marek Arys, Maciej Kosarzecki

Sędzia techniczny: Szymon Lizak

Sędziowie VAR: Sebastian Jarzębak, Michał Obukowicz

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Bartosz Szeliga, Jan Sobociński, Adam Marciniak, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz – Michał Trąbka, Pirulo – Kelechukwu Ibe-Torti, Javi Moreno – Stipe Jurić.

Miedź: Lenarcik – Mijusković, Matuszek, Aurtenetxe – Garuch, Tront, Dominguez, Carolina – Zapolnik, Makuch, Śliwa

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Resovia:

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Miedź

Kibu Vicuña przed meczem z Miedzią

Sytuacja kadrowa przed meczem z Miedzią

Raport kartkowy przed meczem ŁKS – Miedź

Historia meczów ŁKS – Miedź