Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Zima w Turcji i dwa sparingi. Plan przygotowań do piłkarskiej wiosny

Piłkarze ŁKS-u w tym roku już nie zagrają, więc nieco przedwcześnie rozpoczęli zimowe urlopy. Do zajęć i szlifowania formy „Rycerze Wiosny” wrócą w pierwszej połowie stycznia. Później m.in. wylecą na obóz do Side i rozegrają dwa sparingi.

Ze względu na zakażenia koronawirusem w ekipie Puszczy Niepołomice ełkaesiacy zakończyli rok 2021 tydzień wcześniej niż planowali. Mecz z drużyną z Małopolski odbędzie się wiosną.

Podopieczni trenera Kibu Vicuñy będą trenować w Łodzi do niedzieli 5 grudnia. Następnego dnia rozpocznie się pięciotygodniowa przerwa świąteczna. Na pierwszych zajęciach w nowym roku piłkarze spotkają się 10 stycznia. Tydzień później odbędą się badania wydolnościowe.

W planie przygotowań piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego do rundy wiosennej sezonu 2021/2022 znajdują się ponadto mecze sparingowe (22 stycznia z Motorem Lublin na stadionie Króla i 19 lutego z Pogonią Grodzisk Mazowiecki) oraz zgrupowanie w tureckim Side, gdzie drużyna będzie przebywać od 28 stycznia do 11 lutego i gdzie rozegramy także kolejne mecze kontrolne (informacja dot. rywali wkrótce). Nasi piłkarze wrócą na ligowe boiska w drugiej połowie lutego.

Plan przygotowań ŁKS-u do rundy rewanżowej:

10 stycznia: pierwszy trening w 2022

17 stycznia: badania wydolnościowe

22 stycznia: sparing z Motorem Lublin (stadion Króla)

28 stycznia – 11 lutego: zgrupowanie w Turcji (Side)

19 lutego: sparing z Pogonią Grodzisk Mazowiecki