Zbudować serię. Zapowiedź meczu z Zagłębiem Sosnowiec

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w Wielką Sobotę mierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Piłkarze Marcina Pogorzały, jeśli chcą wciąż myśleć o awansie, muszą zacząć budować serię zwycięstw, aniżeli notować tylko pojedyncze wygrane. Tydzień temu udało im się pokonać Sandecję, teraz przyszedł czas na „Zagłębiaków”.

Wypowiedzi przed meczem

Marcin Pogorzala (trener ŁKS): Sosnowiec to jest naprawdę dobry zespół. Wyniki nie układały im się od początku, my też wiemy, jak to wygląda kiedy zespół dołuje. Jak mentalnie dla trenerów to jest wyzwanie, żeby zespół pozbierać, kiedy przegrywa jeden, drugi, trzeci mecz i brakuje pewności. Dużo można rozmawiać o kwestiach taktycznych, że nazwiska są, a one nie funkcjonują odpowiednio, ale patrząc na kadrę tego zespołu widzę wielu świetnych zawodników, którzy na poziomie Ekstraklasy, czy I Ligi mieli super okresy. Pod tym względem nie doszukiwałbym się jakiegoś łatwiejszego meczu, a to, że z zespołami z dołu punktowaliśmy słabo bierzemy pod uwagę, bo jakieś scenariusze meczów zawsze sobie przygotowujemy i tutaj możemy się spodziewać takiego, który będzie spójny z tym, jak wyglądały mecze z dołem tabeli i na to chcemy być przygotowani. Bardziej na to, jak przeciwnik podejdzie, jak my będziemy mieli w tym meczu funkcjonować, a nie do końca na miejsce w tabeli.

Maciej Radaszkiewicz (napastnik ŁKS): – Uważam, że to będzie bardzo ciężkie spotkanie, mecz walki, ponieważ zarówno my, jak i Zagłębie, mamy cel, który chcemy zrealizować do końca sezonu. Ani oni, ani my nie odstawimy nogi. Tak, jak pokazaliśmy w poprzednim meczu, że potrafimy wygrywać i grać do końca, to tak samo będzie chciało to pokazać Zagłębie. To będzie bardzo ciężki mecz.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 27. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Na konferencji prasowej trener Pogorzała nie chciał podać nazwisk piłkarzy, którzy znajdą się w kadrze na to spotkanie, jednak przyznał, że będzie w niej kilku rekonwalescentów. Możemy zatem podejrzewać, że Adrian Klimczak czy Piotr Janczukowicz ponownie znajdą się w meczowej dwudziestce.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Zagłębiem Sosnowiec będzie transmitowane za pośrednictwem serwisu Polsat Box GO. Transmisja rozpocznie się o 17:50. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Szczech (Kobyłka).

Asystenci: Marcin Borkowski, Filip Sierant

Sędzia techniczny: Marcin Bielawski

Sędziowie VAR: Jacek Małyszek, Mateusz Złotnicki

Przewidywane składy

Zagłębie: Michał Gliwa – Dominik Jonczy, Vedran Dalić, Mateusz Bodzioch – Dawid Ryndak, Joao Oliveira, Michał Masłowski, Quentin Seedorf – Szymon Pawłowski, Patryk Bryła – Szymon Sobczak

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga – Maksymilian Rozwandowicz – Pirulo, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka, Kelechukwu Ibe-Torti – Ricardinho.

Więcej o meczu Zagłębie – ŁKS

Marcin Pogorzała przed meczem z Zagłębiem

Obsada sędziowska meczu Zagłębie – ŁKS

Historia meczów Zagłębie – ŁKS

Raport kartkowy przed meczem Zagłębie – ŁKS

Rywal pod lupą: Zagłębie Sosnowiec

Jak ełkaesiacy radzili sobie w meczach rozgrywanych w Wielkanoc?

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport