Zapowiedź: Wisła Płock – ŁKS Łódź

Już dziś o godzinie 15:00 na stadionie im. Kazimierza Górskiego rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego spotkania Łódzkiego Klubu Sportowego z Wisłą Płock w ramach siódmej kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Ełkaesiacy po czterech porażkach z rzędu z Lechem Poznań, Piastem Gliwice, Wisłą Kraków i Legią Warszawa chcą w końcu zapunktować i przerwać czarną serię. Okazją do tego będzie spotkanie z Wisłą Płock. W trakcie spotkań kontrolnych przed startem sezonu łodzianie wygrali z płocczanami 4:0. Dziś zwycięstwo w każdych rozmiarach ucieszy całą społeczność ŁKS-u.

Wisła Płock po słabszym początku sezonu, w końcu wygrała spotkanie i to na bardzo trudnym terenie w Szczecinie. Podopieczni Radosława Sobolewskiego po wygranej z Pogonią wyprzedzili ŁKS, ale liczba punktów pomiędzy dwoma zespołami jest taka sama.

Wyniki ostatnich meczów

tabela

Sytuacja kadrowa

Łódzki Klub Sportowy do tego spotkania przystąpi bez kontuzjowanych od dłuższego czasu Adriana Klimczaka i Jewhena Radionowa. Pod znakiem zapytania w tygodniu stał występ Macieja Wolskiego, ale pomocnik ŁKS-u trenował z pełnym obciążeniem na wczorajszym treningu. W Płocku nie zagra także Michał Trąbka, który wczoraj rozegrał 90 minut w meczu rezerw.

W drużynie Wisły nie zagra kontuzjowani Rzeźniczak, Fojut, Garcia i Angielski.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Wisłą Płock będzie transmitowane na antenach Canal+Sport i nSport+. Mecz skomentują Żelisław Żyżyński i Tomasz Wieszczycki.

Początek transmisji z Płocka od 14:40.

Kursy bukmacherów

kursy

Przewidywane składy

SKskład