Zapowiedź: Wisła Kraków – ŁKS Łódź

Już dziś o godzinie 20:30 przy Reymonta rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego spotkania, pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym i Wisłą Kraków w ramach piątej kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Ełkaesiacy rozpoczęli sezon 2019/20 od zdobycia czterech punktów w pierwszych czterech kolejkach. Zawodnicy trenera Moskala w ostatnich dwóch spotkaniach nie zdołali zapunktować i musieli uznać wyższość Lecha Poznań i Piasta Gliwice. Piłkarze ŁKS-u chcą się przełamać i zdobyć trzy oczka na wyjeździe. W delegacji biało-czerwono-biali nie przegrali od prawie roku i piątkowe spotkanie jest okazją to podtrzymania tej niesamowitej serii. Co ciekawe ŁKS ostatni raz musiał uznać wyższość rywali w wyjazdowym meczu na stadionie Wisły, kiedy to jeszcze w pierwszej lidze mierzył się z Garbarnią Kraków.

Wiślacy w nowych rozgrywkach zdobyli podobnie jak łodzianie cztery punkty. Wygrali z Górnikiem Zabrze, zremisowali z Lechią Gdańsk i dwukrotnie przegrali ze Śląskiem Wrocław i ostatnio na wyjeździe z rozpędzoną Pogonią Szczecin. Podopieczni Macieja Stolarczyka chcą zacząć windować w górę tabeli Ekstraklasy, a pomóc w tym ma powrót to pełnej sprawności Jakuba Błaszczykowskiego. Oba zespoły grają ofensywny futbol i w piątkowy wieczór zapowiada się ciekawe widowisko.

Wyniki ostatnich meczów

ostatnie mecze wisła

ostatnie mecze łks

Tabela po czterech kolejkach

Bez tytułu

Sytuacja kadrowa

Zespół Łódzkiego Klubu Sportowego do meczu w Krakowie przystępuje bez kontuzjowanych Jewhena Radionowa i Adriana Klimczaka. Na murawie nie zobaczymy także Dragojluba Srnicia, Adam Ratajczyka, Macieja Dampca, Artura Sójki i Dawida Arndta, którzy zagrali w środę w meczu rezerw.

Maciej Stolarczyk przeciwko łodzianom nie będzie mógł skorzystać z Łukasza Burligi, Daniela Hoyo-Kowalskiego i trenującego ostatnio indywidualnie Vullneta Bashy. Do treningów natomiast wrócił już Kamil Wojtkowski.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Wisłą Kraków będzie transmitowane na antenach Canal + Sport i CANAL+ 4K. Mecz skomentują Przemysław Pełka i Kamil Kosowski.

W studiu „Super Piątku” zasiądą Cezary Olbrycht i Andrzej Juskowiak.

Początek transmisji z Krakowa od 20:00 w Canal + Sport.

Kursy bukmacherów

kursy

Kibice

Na sobotnie spotkanie do stolicy województwa małopolskiego wybiera się spora grupa kibiców ŁKS-u. Według komunikatu Wisły Kraków w środę wieczorem sprzedanych było prawie 13 tysięcy biletów i z pewnością ta liczba jeszcze wzrośnie.

Przewidywane składy

wisła

ŁKS na wisłe

Przeczytaj także o meczu Wisła Kraków – ŁKS