Zapowiedź: ŁKS Łódź – Raków Częstochowa

Po zdobyciu czterech oczek w dwóch ostatnich meczach przed ełkaesiakami kolejna szansa na zapunktowanie. W sobotę Łódzki Klub Sportowy w ramach 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy podejmie przy Alei Unii drugiego beniaminka – Raków Częstochowa. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Podopieczni Kazimierza Moskala przeżywają obecnie dobry czas. Po serii ośmiu porażek z rzędu, łodzianie obudzili się i zaczęli punktować. Po pewnej wygranej z Koroną 4:1, w minionej kolejce zremisowali w Zabrzu z Górnikiem 1:1. Sytuacja w tabeli jednak nadal jest nie do pozazdroszczenia. Ełkaesiacy nadal są w strefie spadkowej i okupują 15 miejsce, ale do pierwszego bezpiecznego miejsca tracą tylko trzy punkty. Tym samym starcie z Rakowem będzie bardzo ważne i zwycięstwo może ich przybliżyć do wyjścia ze strefy spadkowej.

Sobotni rywal Raków Częstochowa to drugi beniaminek. Piłkarze Marka Papszuna prezentują się lepiej niż ŁKS i zajmują bezpieczne 11 miejsce w 15 punktami. W ostatniej kolejce w końcówce udało im się strzelić gola i pokonać w Bełchatowie wyżej notowany Śląsk Wrocław.

W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się dwukrotnie na poziomie Fortuna 1 Ligi. Lepsi okazali się ełkaesiacy, którzy zremisowali w Częstochowie i pokonali Raków u siebie 2:0. Kibice ŁKS-u nie mieliby nic przeciwko gdyby udało się powtórzyć rezultat domowego meczu z sezonu 18/19.

Wyniki ostatnich spotkań

mecze

Tabela PKO BP Ekstraklasy po 12 kolejkach

tabela

Sytuacja kadrowa

W sobotnim meczu trener Kazimierz Moskal nie będzie mógł skorzystać tylko z Wojciecha Łuczaka, który trenuje indywidualnie i Jana Sobocińskiego (kartki). W treningu są już rekonwalescenci Kamil Juraszek i Łukasz Sekulski. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Pirulo. Hiszpan trenuje już z zespołem, ale w czwartek miał ściągany gips z ręki i nie jest do końca wiadomo czy będzie do dyspozycji trenera w starciu z Rakowem.

Raków do Łodzi przyjedzie bez wykartkowanych w ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław – Igora Sapały i najlepszego strzelca częstochowian Felicio Browna Forbesa.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Rakowem Częstochowa będzie transmitowane na antenach nSport+ i Canal+Sport. Mecz skomentują Żelisław Żyżyński i Grzegorz Mielcarski.

Początek transmisji od 14:40.

Kursy bukmacherów

kursy

Kibice

Zapowiada się, że w sobotnie popołudnie będziemy znowu świadkami kompletu publiczności, który może pomieścić jedna trybuna. Całe szczęście każdy kibic będący na meczu zobaczy, że stadion naprawdę pnie się w górę. Z racji trwania budowy, na meczu nie pojawi się zorganizowana grupa z Częstochowy.

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Szymon Marciniak (Płock)

Asystenci: Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz

Sędzia techniczny: Kornel Paszkiewicz

Sędziowie VAR: Paweł Raczkowski, Krzysztof Jakubik

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Adrian Klimczak – Dragoljub Srnić, Michał Trąbka, Ricardo Guima – Piotr Pyrdoł, Dani Ramirez – Rafał Kujawa.

Raków: Jakub Szumski – Kamil Kościelny, Tomas Petrasek, Jarosław Jach – Kamil Piątkowski, Rusłan Babenko, Petr Schwarz, Daniel Bartl – Miłosz Szczepański, Bryan Nouvier – Aleksandar Kolev.