Zapowiedź: ŁKS Łódź – Piast Gliwice

Już jutro o godzinie 15:00 przy Alei Unii Lubelskiej rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego spotkania, pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym i Piastem Gliwice w ramach czwartej kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Podopieczni Kazimierza Moskala dobrze zaczęli sezon zdobywając cztery punkty w spotkaniach z Lechią Gdańsk i Cracovią. Tydzień temu łodzianom przytrafiła się pierwsza porażka ligowa. Ełkaesiacy przegrali na własnym boisku z Lechem Poznań, choć w drugiej połowie ambitnie dążyli do zdobycia gola wyrównującego. O triumfie „Kolejorza” przesądziła słabsza pierwsza połowa w wykonaniu piłkarzy z AU2.

Piłkarze Piasta w sezonie 2019/20 rozegrali już siedem spotkań, ale wygrali tylko jedno z nich (z FC Riga w eliminacjach LE). Zespół Waldemara Fornalika słabo rozpoczął nowe rozgrywki. Gliwiczanie najpierw przegrali rywalizację o Superpuchar z Lechią Gdańsk, a potem odpadli z eliminacji do Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W lidze Mistrz Polski spisuje się również przeciętnie, ponieważ nie zdołał jeszcze wygrać meczu. Remisy z Lechem Poznań i Pogonią Szczecin oraz porażka ze Śląskiem Wrocław chluby triumfatorowi poprzednich rozgrywek nie przynosi.

Wyniki ostatnich meczóW

Sytuacja kadrowa

Ełkaesiacy do meczu z Piastem przystąpią bez dwóch kontuzjowanych zawodników: Jewhena Radionowa i Adriana Klimczaka. Ten drugi doznał urazu ręki w ostatnim spotkaniu z Lechem i czeka go około miesięczna przerwa w treningach.

W barwach „Piastunek” nie zobaczymy kontuzjowanego Daniego Aquino.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Piastem będzie transmitowane na antenie CANAL+ SPORT. Mecz skomentują Rafał Dębiński i Grzegorz Mielcarski.

Początek transmisji od 14:40.

Kursy bukmacherów

Kibice

Bilety na sobotni mecz ŁKS-u z Piastem Gliwice rozeszły się tak szybko jak na poprzednie starcia z udziałem „Rycerzy Wiosny”. Spotkanie z Mistrzem Polski obejrzy komplet widzów. Do Łodzi wybierają się także sympatycy „Piastunek”.

Przypuszczalne składy

Przeczytaj także o meczu ŁKS – Piast

O przeciwniku…Piast Gliwice

Media przed meczem z Piastem Gliwice