Zapowiedź: ŁKS Łódź – Lech Poznań

Już jutro o godzinie 20:00 przy Alei Unii Lubelskiej rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego spotkania Łódzkiego Klubu Sportowego z Lechem Poznań w ramach trzeciej kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Zawodnicy ŁKS-u dobrze rozpoczęli sezon 2019/20. W pierwszych dwóch spotkaniach zdobyli cztery punkty z faworyzowanymi zespołami Lechii Gdańsk i Cracovii. Ełkaesiacy w miniony weekend cieszyli się w Krakowie z pierwszego zwycięstwa w Ekstraklasie od 2674 dni.

Zespół „Kolejorza” dotychczas zgromadził taką samą liczbę „oczek” co ŁKS. Piłkarze z Poznania w pierwszej serii gier zremisowali na boisku Mistrza Polski Piasta Gliwice 1:1, a w miniony weekend w przekonującym stylu pokonali Wisłę Płock. Do Łodzi zespół Dariusza Żurawia przyjeżdża po pierwszą wygraną na wyjeździe w 2019 roku.

Wyniki ostatnich meczów

Sytuacja kadrowa

ŁKS do meczu z Lechem przystępuje w praktycznie pełnym składzie. W sobotę na murawie zabraknie tylko Jewhena Radionowa, który ma złamaną piątą kość śródstopia. Reszta zawodnik jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

W barwach „Kolejorza” nie wystąpią kontuzjowani Tymoteusz Klupś i Juliusz Letniowski. Pod sporym znakiem zapytania stoi występ Wołodymyra Kostewycza. Podczas spotkania z Wisłą Płock Ukrainiec doznał urazu stawu skokowego.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Lechem Poznań będzie transmitowane na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Mecz skomentują Marcin Rosłoń i Kazimierz Węgrzyn.

Początek transmisji o 19:40.

Kursy bukmacherów

Kibice

Piątkowe spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Lechią Gdańsk obejrzy komplet publiczności. Bilety na pierwszy mecz łodzian po powrocie do elity sprzedały się w 20 minut. Do stolicy województwa łódzkiego wybierają się także kibice zaprzyjaźnionego Lecha Poznań.

Przypuszczalne skład

Przeczytaj także o meczu ŁKS – Lech

O przeciwniku…Lech Poznań

Media przed meczem z Lechem Poznań