Zapowiedź: Korona Kielce – ŁKS Łódź

Meczem z Koroną Kielce zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego żegnają się z rozgrywkami PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie na Suzuki Arenie rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:30.

Ostatni mecz sezonu 2019/20 w wykonaniu ŁKS-u przypadł na spotkanie w Kielcach. Na jednym boisku spotkają się dwaj spadkowicze, którzy po nie najlepszym sezonie będą chcieli godnie pożegnać się z krajową elitą.

Wydaje się więc, że mecz sam w sobie będzie miał wielkie znaczenie mentalne. Bardzo krótka przerwa między sezonami powoduje, że czasu na zapominanie i oczyszczanie głów może nie być zbyt wiele. W tym procesie może jednak pomóc wygrana w ostatnim akcie sezonu. Dlatego już przed pierwszym gwizdkiem jedno jest pewne – oba zespoły nie złożą broni i będą walczyć od pierwszej do ostatniej minuty.

Zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Stawowego z całą pewnością podejdzie do sobotniego spotkania naładowany wygraną batalią z Rakowem Częstochowa. W Kielcach nie zagra jednak główny aktor wtorkowego meczu – Samu Corral – ale w jego ślady spróbuje pójść ktoś z dwójki Wróbel – Sekulski.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 36 kolejkach PKO BP Ekstraklasy

Wyniki z sezonu zasadniczego

Grafika: 90minut.pl

Historia spotkań

Ogólny bilans spotkań ligowych: 10 (3 zwycięstwa ŁKS, 2 remisy i 5 triumfów Korony, bramki: 14-15)

Sytuacja kadrowa

Wojciech Stawowy w meczu z Koroną nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Ricardo Guimy i wykartkowanego Samu Corrala. Reszta piłkarzy jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

W Koronie nie zobaczymy trzech piłkarzy pauzujących za kartki: Michala Papadopoulosa, Grzegorza Szymusika i Themistoklisa Tzimopoulosa.

Transmisja i komentatorzy

37 kolejka Ekstraklasy zostanie rozegrana w formie Multiligi. Wszystkie spotkania rozpoczną się w sobotę o godzinie 17:30. Początek Multiligi od 16:30 w Canal+Sport. Osobno spotkanie ŁKS-u z Koroną można obejrzeć na antenie CANAL+FILM od 17:25.

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Szymon Marciniak (Płock)

Asystenci: Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz

Sędzia techniczny: Marcin Szrek

Sędziowie VAR: Krzysztof Jakubik, Radosław Siejka

Przewidywane składy

Korona: Jakub Osobiński – Mateusz Spychała, Adnan Kovacevic, Ognjen Gnjatić, Piotr Pierzchała – Daniel Szelągowski, Milan Radin, Jakub Żubrowski, Iwo Kaczmarski, Marcin Cebula – Mateusz Sowiński.

ŁKS: Arkadiusz Malarz (średnia ocen ŁKSFANS- 4,85) – Maciej Wolski (4,44), Carlos Moros Gracia (4,13), Maciej Dąbrowski (4,0), Adrian Klimczak (4,25)- Maksymilian Rozwandowicz (4,41), Dragoljub Srnić (4,57), Michał Trąbka (4,27)- Pirulo (4,26), Adam Ratajczyk (4,18) – Jakub Wróbel (3,23) (Łukasz Sekulski (3,9)).

Foto: Artur Kraszewski