Zapowiedź: Cracovia – ŁKS

Już jutro o godzinie 17:30 na stadionie przy ul. Kałuży w Krakowie na murawę wybiegną zawodnicy Cracovii i Łódzkiego Klubu Sportowego. Dla ełkaesiaków będzie to pierwsze spotkanie wyjazdowe po powrocie do PKO BP Ekstraklasy.

Podopieczni Kazimierza Moskala w pierwszej serii gier zremisowali bezbramkowo na własnym boisku z Lechią Gdańsk. Piłkarze ŁKS-u byli lepszym zespołem na boisku, ale nie potrafili zamienić przewagi na strzelone bramki, pomimo tego że grali przez większość część meczu jedenastu na dziesięciu. Teraz naszych piłkarzy czeka kolejny sprawdzian z zawsze groźną Cracovią.

Cracovia w trakcie trwania sezonu 2019/20 rozegrała już trzy spotkania. Zawodnicy Michała Probierza grali latem w eliminacjach do Ligi Europy, ale już w pierwszej rundzie musieli uznać wyższość DAC Dunajska Streda, choć w dwumeczu ze Słowakami dwukrotnie padały remisy 1:1 i 2:2. Na inaugurację rozgrywek ligowych „Pasy” podobnie jak ŁKS podzieliły się punktami z Zagłębiem Lubin (1:1)

Wyniki ostatnich meczów:

Sytuacja kadrowa

ŁKS do meczu z Cracovią przystępuje bez dwóch zawodników. W Krakowie nie zobaczymy Dragoljuba Srnicia i Jewhena Radionowa, którzy w ostatnich dniach borykali się z drobnymi urazami. Reszta składu jest do dyspozycji Kazimierza Moskala, a wśród nich są Wojciech Łuczak i Ricardo Guima. Ta dwójka nie mogła wystąpić w poprzednim meczu z Lechią Gdańsk.

Trener Cracovii Michał Probierz ma do dyspozycji pełną kadrę i żaden z zawodników nie musi pauzować z powodu kontuzji.

Transmisja i komentatorzy

Spotkanie ŁKS-u z Cracovią będzie transmitowane na kanałach Canal + Sport i Canal + Sport 3. Mecz skomentują Tomasz Ćwiąkała i Grzegorz Mielcarski.

Początek transmisji o 17:10.

Kursy bukmacherów

Kibice

Na sobotnie spotkanie do stolicy województwa małopolskiego wybiera się spora grupa kibiców ŁKS-u.

Przypuszczalne składy

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Kamil Pestka – Sergiu Hanca, Janusz Gol, Milan Dimun, Pelle van Amersfoort, Mateusz Wdowiak – Rafael Lopes.

ŁKS: Michał Kołba – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Łukasz Piątek, Bartłomiej Kalinkowski, Maciej Wolski – Patryk Bryła, Dani Ramirez – Łukasz Sekulski.

Przeczytaj także o meczu Cracovia – ŁKS

O przeciwniku…Cracovia

Konferencja prasowa przed meczem z Cracovią

Historia starć ŁKS-u z Cracovią

Media przed meczem z Cracovią

Obsada sędziowska meczu Cracovia – ŁKS

„Z kart historii: Cracovia – ŁKS 1:1 (15.09.2006 r.)