Zapowiedź 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Czwarta seria gier obecnego sezonu PKO Ekstraklasy zapowiada się niezwykle interesująco. Dość niecodzienną jednak sytuacją będzie rozegranie jedynie siedmiu spotkań w kolejce, a nie tak jak zazwyczaj ośmiu. Wszystko spowodowane jest przełożeniem meczu Legii Warszawa, która jako ostatni polski zespół gra w Europejskich Pucharach.

09.08.2019 – 20:30

Lech Poznań – Śląsk Wrocław

Wydaje się, że najciekawsze spotkanie tej kolejki czeka nas już na samym jej początku. Zarówno Lech jak i Śląsk rozpoczęli obecny sezon w świetnym stylu. Można pokusić się o stwierdzenie, iż nawet powyżej oczekiwań wielu kibiców. Dobra dyspozycja obu zespołów zaprowadziła ich na sam szczyt tabeli. W wyścigu o pierwsze miejsce na chwilę obecną wygrywa Lech, który przewodzi nad Pogonią oraz Śląskiem tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Według szacunków klubu z Poznania piątkowy mecz może obejrzeć nawet 30 tysięcy kibiców, co zwiastuje ciekawe widowisko zarówno na boisku, jak i na trybunach.

10.08.2019 – 15:00

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków

Rozpędzoną Pogoń spróbuje zatrzymać krakowska Wisła. Ekipa trenera Stolarczyka po trzech kolejkach zajmuje bezpieczne – 11 miejsce – z czteropunktowym dorobkiem. Gospodarze sobotniego spotkania na chwilę obecną plasują się na drugim miejscu ligowej hierarchii, ale ich apetyty po świetnym rozpoczęciu sezonu na pewno są podrażnione. Warto nadmienić, iż „Portowcy” w swoim składzie mają piłkarza lipca – Zvonimira Kozulja. Bukmacherzy przed tym starciem są jednogłośni – zdecydowanym faworytem jest ekipa ze Szczecina.

10.08.2019 – 17:30

Zagłębie Lubin – Arka Gdynia

Starcie dwóch drużyn z dolnej części tabeli. Arkowcy podbudowani pierwszym w tym sezonie zdobytym punktem będą chcieli poprawić swój dorobek, na co na pewno nie będą chcieli pozwolić im „Miedziowi”. Według bukmacherów zdecydowanym faworytem tego pojedynku są zawodnicy trenera van Dalea.

10.08.2019 – 20:00

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa

Wielu ekspertów porównuje obecny Raków do Górnika sprzed dwóch lat. Główną cechą wspólną jest bycie beniaminkiem, który składem w większości złożonym z Polaków wojuje ligę. Trener Papszun wraz ze swoimi zawodnikami za wszelką ceną będą chcieli udowodnić, że Raków, to Raków. Dobra okazja nadejdzie już w sobotę, kiedy to częstochowianie zawitają do Zabrza. Po trzech kolejkach oba zespoły zgromadziły po cztery punkty, więc mecz zapowiada się naprawdę interesująco. Innego zdania są jednak bukmacherzy, którzy jako zdecydowanego faworyta meczu typują zespół gospodarzy.

11.08.2019 – 15:00

ŁKS Łódź – Piast Gliwice

Spotkanie, które w ciągu najbliższych dni rozbierzemy na naszych łamach na czynniki pierwsze. Z dziennikarskiego obowiązku wypada napisać, iż ekipa trenera Moskala postara się napsuć krwi mistrzom Polski, którzy nie weszli w sezon najlepiej, przy czym zgarnąć pierwszy komplet punktów na własnym boisku.

11.08.2019 – 17:30

Cracovia – Korona Kielce

Przed rozpoczęciem sezonu zarówno Cracovia jak i Korona stawiane były w roli czarnych koni, które mogą zawojować ligę. Początek sezonu wydaje się to potwierdzać. Oba zespoły zajmują kolejno szóste oraz siódme miejsce z takim samym, czteropunktowym, dorobkiem. Zawodnicy trenera Probierza po krótkiej przygodzie z eliminacjami Ligi Europy będą chcieli za wszelką cenę udowodnić, że wciąż są mocnym zespołem. „Scyzory” na pewno nie ugną się pod naporem nazwisk graczy z Krakowa i powalczą o komplet punktów.

12.08.2019 – 18:00

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok

Creme de la creme czwartej serii gier obecnego sezonu PKO Ekstraklasy. Tak samo jak rozpoczniemy tę kolejkę, tak samo ją zakończymy. Starcia Lechii z Jagiellonią od zawsze przynoszą kibicom obu drużyn wiele emocji. Tym bardziej, że oba zespoły co sezon walczą o najwyższe cele. Nie inaczej jest tym razem, a tabela po pierwszych trzech kolejkach zdaje się to potwierdzać. Zawodnicy trenera Stokowca zebrali dotychczas na swoim konie 5 punktów. Ich rywale z Białegostoku punktowali dość podobnie, a ich dorobek różni się tylko o jedno „oczko”.