Zapowiedź 28. kolejki Fortuna 1. Ligi

Dopiero co mogliśmy ekscytować się 27. serią gier w I Lidze, a 28. już przed nami! W majówkowy weekend będziemy mogli obejrzeć chociażby pojedynek na szczycie tabeli.

28. kolejkę rozpocznie w piątek Widzew, który zagra u siebie mecz z Miedzią Legnica. Przyjezdni z Dolnego Śląska po serii kilku słabych spotkań przełamali się i zwyciężyli w ostatnim spotkaniu z ówczesnym liderem z Łęcznej. Gospodarze zaś swoją złą passę przerwali w wygrywając w Bełchatowie 3-2.

Sobotnie granie zainauguruje wyjazdowy mecz ŁKS-u z Chrobrym Głogów, który ostatnio poniósł bolesną porażkę w Opolu. Popołudniu Korona Kielce zmierzy się u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Trener gospodarzy, Dominik Nowak, będzie chciał wygrać w końcu swoje pierwsze spotkanie jako trener kielczan. Szkoleniowcy obydwu klubów preferują otwartą i ofensywną piłkę, więc możemy spodziewać się kilku bramek w tym spotkaniu.

Niedzielę przywitamy spotkaniem na dole tabeli – Resovia zagra z GKSem Bełchatów, który jeszcze walczy o utrzymanie. W trakcie tego meczu rozpoczną się kolejne dwa. W pierwszym, drugi z zespołów próbujących utrzymać się w lidze – GKS Jastrzębie zmierzy się z Odrą Opole. Odbędzie się także pojedynek na szczycie – Górnik Łęczna zagra z Termaliką. Kolejkę zaś zakończą spotkania Puszczy NiepołomiceGKSem Tychy oraz Radomiaka Radom ze Stomilem Olsztyn. Nie zostanie natomiast rozegrane spotkanie Arki Gdynia Sandecją Nowy Sącz, ze względu na udział gdynian w finale Pucharu Polski.

Rozkład jazdy 28. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Piątek, 30 kwietnia:
17:40 Widzew – Miedź Legnica