Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Zapowiedź 18. kolejki Fortuna I Ligi

Wracamy do gry! Już w piątek rozegrane zostaną pierwsze mecze kolejki inaugurującej rundę wiosenną w Fortuna 1 Lidze. Trzy dni piłkarskich zmagań przyniosą nam kilka dość ciekawych pojedynków.

Najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem osiemnastej serii gier wydaje się pojedynek ŁKS-uOdry Opole. Oba zespoły znajdują się w czołówce ligi, a ich ambicje wydają się być do siebie zbliżone. Emocji temu pojedynkowi nie odbierze raczej fakt nieco słabszej dyspozycji obu ekip pod koniec jesieni. W końcu wiosna to zupełnie nowe rozdanie.

Pierwszą w tym roku pełną kolejkę pierwszej ligi rozpoczniemy już w piątkowe popołudnie. Punktualnie o godzinie 14 na boisko w Rzeszowie wybiegną piłkarze Resovii Puszczy Niepołomice, a dwie godziny później swój pierwszy w tym roku ligowy mecz rozpoczną Arka Gdynia oraz GKS Jastrzębie. Piątek zamknie ciekawie zapowiadające się starcie ligowych średniaków – Widzewa Radomiaka Radom.

Nieco więcej emocji czeka nas z kolei w sobotę. Punktualnie o godzinie 12:40 „Rycerze Wiosny” na własnym stadionie podejmą Odrę Opole, a 20 minut później rozpoczną się dwie kolejne potyczki – Sandecji Nowy SączMiedzią Legnica, a także Stomilu Olsztyn GKS-em Tychy. O 15 na stadion Zagłębia Sosnowiec przyjedzie lider – Bruk-Bet Termalica Nieciecza, a wisienką na torcie sobotnich zmagań będzie pojedynek dwóch górniczych ekip – GKS-u Bełchatów Górnika Łęczna.

Granie w 18. kolejce zakończy niedzielny mecz Korony KielceChrobrym Głogów.

Rozkład jazdy 18. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Piątek (26.02):
Resovia – Puszcza Niepołomice (14:00)
Arka Gdynia – GKS Jastrzębie (16:00)
Widzew – Radomiak Radom (17:40)

Sobota (27.02):
ŁKS Łódź – Odra Opole (12:40)
Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica (13:00)
Stomil Olsztyn – GKS Tychy (13:00)
Zagłębie Sosnowiec – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (15:00)
GKS Bełchatów – Górnik Łęczna (16:00)

Niedziela (28.02):