Zapowiedź 12. kolejki Fortuna I Ligi

Fortuna kołem się toczy, a Fortuna 1 Liga piłką stoi! Przed nami już dwunasta seria gier bieżącego sezonu pierwszej ligi. W niej standardowo – będzie się działo!

Wydaje się, że z całej gammy pierwszoligowych spotkań, które czekają nas w ten weekend, na czoło wyścigu tych potencjalnie najciekawszych wysuwa się mecz Górnik Łęczna – GKS Tychy. O Górniku w tym sezonie pisano już wsporo, wszak jest to beniaminek, który z przytupem zaczął sezon i od samego początku plasuje się w czubie tabeli. GKS Tychy natomiast notuje coraz lepszą serię. „Tyscy” po otarciu się o baraże w poprzednim sezonie, w tym z całą pewnością będą chcieli powalczyć o szansę promocji do ekstraklasy.

Kolejkę rozpoczniemy jednak w piątek w Gdyni, gdzie Arka podejmie GKS Bełchatów. Chwilę później Chrobry Głogów zmierzy się ze Stomilem Olsztyn.

Zdecydowanie więcej emocji czeka nas jednak w sobotę. Chwilę po godzinie 12 rozpoczną się starcia GKS-u Jastrzębie z ŁKS-em, Puszczy Niepołomice z Odrą Opole, a także Widzewa z Resovią. Punktualnie o 13 rozbrzmi pierwszy gwizdek meczu Radomiak Radom – Zagłębie Sosnowiec, a dzień zakończy wieczorne starcie Korony Kielce z Sandecją.

Dwunastą serię gier zakończą dwa niedziele spotkania. Najpierw Miedź Legnica podejmie Termalike, a po południu Górnik Łęczna zmierzy się z GKS-em Tychy.

Rozkład jazdy 12. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Piątek, 13 października

16:00 Arka Gdynia – GKS Bełchatów