Zademonstrować swoją siłę. Zapowiedź meczu z Arką Gdynia

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego w tym sezonie wygrywają mecz za meczem. Z 21 punktami po siedmiu kolejkach przewodzą w ligowej stawce. W sobotę podopiecznych Wojciecha Stawowego czeka bardzo trudny test – mecz z Arką Gdynia. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:40.

Po szczęśliwym zwycięstwie w ostatnim spotkaniu z Resovią łodzianie nadal pozostają jedynym zespołem z kompletem punktów w tym sezonie na zapleczu Ekstraklasy. W kolejnym spotkaniu piłkarzy z alei Unii czeka trudne wyjazdowe spotkanie z Arką Gdynia.

„Arkowcy” świetnie zaczęli sezon, notując cztery wygrane mecze z rzędu. W ostatnich dwóch starciach piłkarze trenera Mamrota zdobyli tylko jeden punkt. W ramach 6. kolejki przegrali na własnym terenie z GKS-em Tychy 0:2, a w ostatni weekend zremisowali na wyjeździe z Odrą Opole 0:0.

Oba zespoły w tym sezonie celują w awans i powrót po roku do najwyższej klasy rozgrywkowej. Sobotnie spotkanie określane jest mianem hitu ósmej serii gier Fortuna I ligi i z pewnością zafunduje kibicom obu zespołów wielkie emocje.

Wypowiedzi przedmeczowe

Ireneusz Mamrot (trener Arki) :Atutem łódzkiej drużyny jest stabilność składu, który praktycznie się nie zmienił od tego ekstraklasowego. U nas była natomiast rewolucja po spadku z elity. Odeszło bodajże 17 czy 18 piłkarzy i tylu pozyskaliśmy. Cały czas pracujemy nad zgraniem, skutecznością, która w piłce nożnej jest najważniejsza. Pokazały to choćby nasze dwa ostatnie mecze, w których nie strzeliliśmy gola. Wracając jeszcze do faworyta meczu. Media kreują ŁKS, ale nasza liga jest taka, że tu każdy z każdym może mecz wygrać. My też byliśmy faworytem, choćby meczu z Tychami, a przegraliśmy.

Wojciech Stawowy (trener ŁKS-u): Każdy najbliższy rywal jest najtrudniejszy. Tak samo jest teraz. Nie wspominamy meczów z ekstraklasy, nie chcę wracać do tamtych czasów. ŁKS jest w zupełnie innym miejscu. Jedziemy do Gdyni z pokorą, ale i wiarą w swoje umiejętności oraz nadzieją i dużym optymizmem.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna I ligi po 7. kolejkach

Sytuacja kadrowa

Wojciech Stawowy ma do dyspozycji całą kadrę oprócz kontuzjowanego Marcela Wszołka, który przechodzi rehabilitację. Z drużyną do Gdyni pojedzie Jakub Romanowicz. Młodzieżowiec został zgłoszony wczoraj do rozgrywek Fortuna I ligi.

W zespole Arki na murawie nie zobaczymy Mateusza Żebrowskiego, który dochodzi do siebie po urazie i na razie trenuje indywidualnie.

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u ze Arką Gdynia będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Damian Sylwestrzak (Wroclaw)

Asystenci: Michał Obukowicz, Michał Sobczak

Sędzia techniczny: Marcin Szczerbowicz

Przewidywane składy

Arka: Daniel Kajzer – Arkadiusz Kasperkiewicz, Bartosz Kwiecień, Adam Danch, Adam Marciniak – Adam Deja, Szymon Drewniak – Juliusz Letniowski, Mateusz Młyński, Marcus Vinicius – Maciej Jankowski.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz – Pirulo, Michał Trąbka – Łukasz Sekulski.

Przeczytaj także o meczu Arka – ŁKS

Historia meczów z Arką Gdynia