Zacząć z wysokiego C. Zapowiedź meczu z GKS-em Jastrzębie

„Rycerze Wiosny” w sobotę powrócą do rywalizacji w Fortuna 1. lidze. Gracze z alei Unii Lubelskiej w pierwszym wiosennym meczu, zmierzą się na wyjeździe, z zajmującym ostatnie miejsce w ligowej tabeli, GKS-em Jastrzębie. Łodzianie chcą z wysokiego C rozpocząć drugą rundę, a w tym pomóc może tylko zwycięstwo. Początek spotkania w sobotę o 20:30.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS): – W GKS-ie jest inny trener, dużo nowych piłkarzy, są także w ciężkiej sytuacji w tabeli. Pierwszy mecz z nimi wygrywaliśmy, było 2:0, ostatecznie skończyło się 2:2. Każdy mecz jest trudny, a w pierwszej rundzie my nie wygrywaliśmy właśnie z drużynami takimi jak GKS Jastrzębie czy Górnik Polkowice. Szanujemy rywala, wiemy, że to będzie trudny mecz, bo grają wysokim, agresywnym pressingiem, mają nowych zawodników z przodu, czyli na pewno będzie trudno, ale my pracowaliśmy ciężko. Chcemy dobrze jutro zacząć i zdobyć trzy punkty.

Oliver Podhorin (piłkarz GKS):Wierzę, że jesteśmy dobrze przygotowani do rundy wiosennej. Przyszło dużo nowych zawodników i potrzebujemy jakiegoś czasu, ale myślę, że jesteśmy przygotowani do tego pierwszego meczu. Mamy swoje cele i walczymy o to, aby być na wiosnę jak najwyżej w tabeli. Wierzę, że nam to się uda. Przed meczem z ŁKS, skupiamy się przede wszystkim na naszym zespole. Nie trzeba dużo mówić, ale trzeba na boisku pokazać. Wierzę, że kibice przyjdą licznie na ten mecz, bo jest taki czas, że potrzebujemy wsparcia. Mam nadzieję, że będziemy czuli ich wsparcie na boisku.

Antonio Dominguez (piłkarz ŁKS):GKS to rywal grający intensywnie, tworzący wysoki pressing. Dla nas bardzo niewygodny, ponieważ chcemy utrzymywać się przy piłce. Będzie to bardzo trudny mecz. Oni będą walczyć o swoje, my o swoje, aby wrócić jak najwyżej w tabeli. Chcemy, aby było widać, że ŁKS to mocna ekipa, która dąży do zdobycia trzech punktów i swojego celu. Rywale mieli trochę zmian kadrowych i w związku z tym nie do końca wiemy, czy zmienią sposób grania. My przede wszystkim musimy się skupić na naszej pracy, na grze. Musimy narzucić im swoją grę i zgarnąć trzy punkty.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna 1. ligi po rundzie jesiennej

Sytuacja kadrowa

Kibu Vicuña nie będzie mógł w sobotę skorzystać z Kamila Dankowskiego, który nadal nie jest w rytmie meczowym po kontuzji kolana. W składzie na mecz znalazł się młody pomocnik, Mateusz Kowalczyk. Z drużyną trenuje Maciej Radaszkiewicz, który ostatnio był łączony z transferem do ekstraklasowego Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W drużynie ŁKS-u pojawiło się kilka drobnych urazów, ale trener nie poinformował o jakich graczy chodzi. Javi Moreno po wyleczeniu choroby też jest do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em Jastrzębie będzie transmitowane, za pośrednictwem platformy Polsat Box Go. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Wojciech Myć (Lublin)

Asystenci: Sławomir Kowalewski, Mikołaj Kostrzewa

Sędzia techniczny: Marcin Bielawski

Sędziowie VAR: Tomasz Marciniak, Tomasz Listkiewicz

Przewidywane składy

GKS: Bartosz Neugebauer – Remigiusz Borkala, Oliver Podhorin, Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler – Dariusz Kamiński, Władysław Ochronczuk, Michał Kuczałek, Konrad Handzlik, Farid Ali – Daniel Stanclik.

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga – Jakub Tosik – Pirulo, Michał Trąbka, Ricardinho, Piotr Janczukowicz – Samu Corral.

Przeczytaj więcej o meczu GKS – ŁKS:

Sytuacja kadrowa przed meczem GKS – ŁKS

Konferencja prasowa Kibu Vicuñy przed meczem GKS – ŁKS

Raport kartkowy przed meczem GKS – ŁKS

Obsada sędziowska meczu GKS – ŁKS

Co wiemy przed rozpoczęciem wiosny w Fortuna 1. lidze?

Historia meczów z GKS-em Jastrzębie

Antonio Dominguez przed meczem z GKS-em Jastrzębie