Z Arką Gdynia w pierwszym meczu barażowym

Po niedzielnym zwycięstwie GKS-u Tychy pewne stało się to, że piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w pierwszym meczu barażowym o ekstraklasę zagrają z Arką Gdynia. Pewny nie jest za to gospodarz tego pojedynku.

Zainkasowanie przez GKS Tychy kompletu punktów w meczu z Odrą Opole spowodowało, że tyszanie mają już pięć punktów przewagi nad czwartą Arką Gdynia i piątym ŁKS-em. Matematycznie więc nie ma szans na to, że „Tyscy” spadną w tabeli, co oznacza, że znamy pierwszą z dwóch par barażowych.

Spotkanie pomiędzy Arką a ŁKS-em zostanie rozegrane w środę 16 czerwca, jednak nie wiadomo jeszcze kto będzie gospodarzem tego meczu. Jeżeli w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego ŁKS ogra GKS Tychy, a Arka nie zainkasuje kompletu punktów przeciwko Chrobremu Głogów, bądź Arka przegra, a ŁKS zremisuje mecz zostanie rozegrany na stadionie im. Władysława Króla. Przy zwycięstwie „Śledzi” obie ekipy po raz drugi w tym sezonie spotkają się w Gdyni.

Drugą parę barażową, na chwilę obecną, mogą stworzyć jeszcze GKS Tychy, Termalica Nieciecza, albo Radomiak Radom z trzeciego miejsca, a także Górnik Łęczna bądź Miedź Legnica z szóstej pozycji.

Półfinał baraży zaplanowano na 16 czerwca, a finał na 20 czerwca. Dokładne godziny spotkań nie są jeszcze znane, a ustali je stacja Polsat Sport.

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport