Piłka NożnaRezerwy

Wygrana rezerw z Orłem Nieborów

Rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały w sobotnim spotkaniu IV ligi Orła Nieborów 5:0. Gole dla piłkarzy z Alei Unii zdobyli Jakub Piela, Jewhen Radionow (dwie), Piotr Tazbir i Jakub Piotrowski.

Pierwszego gola kibice zgromadzeni w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej zobaczyli w 20 minucie. Po bilardzie w polu karnym piłkę do bramki wepchnął Jakub Piela.

Ełkaesiacy w pierwszej połowie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale futbolówka po strzałach Radionowa i Karlikowskiego ostemplowała poprzeczkę.

Z groźnymi kontratakami wychodzili także zawodnicy Orla, ale świetnie dysponowany tego dnia był Dawid Rosiak. Golkiper łodzian w kilku sytuacjach uchronił swój zespół przed utratą bramki.

Pod koniec pierwszej połowy kontuzji doznał Przemysław Sajdak i były zawodnik Puszczy Niepołomice nie pojawił się na już na murawie w drugiej połowie. Pomocnik został zniesiony z murawy na noszach, ale kilka minut później już mógł sam się poruszać, choć mocno kulał.

W przerwie trener Paweł Drechsler wymienił trzech zawodników. Z murawy zeszli Białousko, Lamprycht i wspomniany Sajdak, a w ich miejsce na placu gry zameldowali się Górecki, Dembiński i Gmosiński.

W 50 minucie w polu karny sfaulowany został Gmosiński i arbiter bez wahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Radionow i wyprowadził ŁKS na dwubramkowe prowadzenie.

18 minut późnie było ełkaesiacy prowadzili już 3:0. Po indywidualnej akcji i błędzie obrońcy do siatki trafił Piotr Tazbir. Kapitan ŁKS-u oddał strzał z linii pola karnego i zmieścił piłkę tuż obok słupka bramkarza Orła.

Po upływie kolejnych pięciu minut ŁKS ponownie zdobył gola. W polu karnym najlepiej odnalazł się wprowadzony kilka minut wcześniej Jakub Piotrowski i sytuacyjnym strzałem z półwoleja pokonał golkipera.

Zawodnicy ŁKS-u nie chcieli osiąść na laurach i ruszyli po kolejne trafienia. W 76 minucie po dobrej akcji zespołowej Radionow skompletował dublet wykańczając akcję z bliskiej odległości. Na tablicy wyników zaświecił się rezultat 5:0.

Na podwyższenie wyniku swoje szanse mieli jeszcze Jaszczak (poprzeczka) i Gmosiński (słupek). W końcówce drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną zobaczył Maciej Wolski.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i łodzianie pewnie pokonali Orła Nieborów 5:0.

Warto również wspomnieć, że w drużynie Orła Nieborów na murawie zaprezentował się były zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego Bartosz Placek.

ŁKS II Łódź – Orzeł Nieborów 5:0 (1:0)

Bramki: Piela 20, Radionow 50-k, 76, Tazbir 68, Piotrowski 73.

ŁKS: Rosiak – Tazbir, Lamprycht (Dembiński 46′), Lorenc, Rozmus – Karlikowski (Jaszczak 62′), Wolski, Sajdak (Górecki 46′), Białousko (Gmosiński 46′), Piela (Piotrowski 62′) – Radionow.