Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Wygrana na inaugurację. Odra – ŁKS 0:4

Łódzki Klub Sportowy w pierwszej kolejce Fortuna I ligi pokonał na wyjeździe Odrę Opole aż 4:0 i pokazał się z bardzo dobrej strony na inaugurację rozgrywek. Bramki dla biało-czerwono-białych zdobyli Michał Trąbka, Samu Corral, Pirulo oraz Łukasz Sekulski.

Trener ŁKS-u Wojciech Stawowy nie zaskoczył skład na to spotkanie. W wyjściowej jedenastce wybiegło dziewięciu zawodników, którzy zagrali od pierwszej minuty w ostatnim meczu ze Śląskiem Wrocław. Jakuba Wróbla w składzie zastąpił Samu Corral, a Drago Srnicia, Michał Trąbka.

Łodzianie bardzo szybko wyszli na prowadzenie w tym meczu. W 7 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Michał Trąbka i zaskoczył golkipera gospodarzy. Ełkaesiak uderzył na tyle mocno, że bramkarz gospodarzy nie potrafił skutecznie zareagować, choć nie pomógł mu jeden z obrońców, który trącił piłkę głową.

W 13 minucie dobrze z piłką ruszył Pirulo. Hiszpan oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany przed obrońcę. Chwilę później Dominguez miał dogodną sytuację do zdobycia gola. Piłka po jego pięknym strzale z dystansu ostemplowała poprzeczkę bramki Odry.

ŁKS nie ustawał w atakach na bramkę Kuchty czego dowodem była kolejna składna akcja. Na prawym skrzydle aktywny Pirulo krótkim zwodem ograł rywala i uderzył po długim roku. Niewiele zabrakło, aby biało-czerwono-biali zdobyli drugą bramkę.

Po upływie 30 minut w drużynie z Opola nastąpiła pierwsza zmiana i to na pozycji bramkarza. Za kontuzjowanego Kuchtę, na murawie pojawił się Tobiasz Weinzettel.

W 38 minucie na próbę z rzutu wolnego zdecydował się Pirulo. Strzał skrzydłowego ŁKS obronił nie bez trudu bramkarz Odry.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy łodzianie po raz kolejny ruszyli z kontrą. Do dobrej sytuacji strzeleckiej doszedł Ratajczyk. Młody skrzydłowy zszedł z piłką do środka, niestety znów górą był obrońca Odry, który zablokował strzał. Chwilę później było już 2:0 dla ŁKS. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pirulo akcję zamknął Corral i pewnym strzałem trafił do siatki.

Pierwsza połowa meczu upłynęła pod pełną kontrolą ełkaesiaków. Podopieczni Wojciecha Stawowego stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola i ostatecznie zeszli do szatni przy prowadzeniu 2:0. W stu procentach zasłużonym.

W przerwie trener ŁKS dokonał pierwszej zmiany. Za strzelca drugiego gola Samu Corrala, na placu gry pojawił się Łukasz Sekulski.

W 60 minucie Odra zagroziła bramce Arkadiusz Malarza po stałym fragmencie. Po dośrodkowaniu Janusa dobrze główkował Czapliński, pewnie jednak broni bramkarz ŁKS. Chwilę później łodzianie ruszyli z kontrą. Po podaniu Pirulo strzelał Sekulski, ale uderzył wprost w bramkarza.

ŁKS podwyższył wynik w 71 minucie. Antonio Dominguez świetnie wyłuskał piłkę pomocnikowi Odry i ruszył na bramkę. Przed 16 metrem podał prostopadle do Pirulo, a Hiszpan pewnie wykończył akcję.

Dwie minuty później Pirulo powinien mieć dublet na koncie. Skrzydłowy ruszył wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przekombinował i wygonił się poza linię końcową. Wydaje się, że w tej sytuacji „Piri” powinien zagrać do Sekulskiego.

W końcowych minutach meczu łodzianie mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia czwartego gola i to im się udało. Z lewej strony świetnie dośrodkował Klimczak, piłkę polu karnym opanował Sekulski i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego czeka teraz dwutygodniowa przerwa w lidze. Najbliższy mecz łodzianie zagrają 12 września przy Alei Unii ze Stomilem Olsztyn.