Piłka NożnaRezerwy

Wygrać po raz dziewiąty. Rezerwy grają z Andrespolią

Osiem meczów, osiem zwycięstw – tak wygląda bilans rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego w tym sezonie łódzkiej IV ligi. W piątek piłkarzy z alei Unii czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do Łodzi przyjedzie Andrespolia Wiśniowa Góra.

Ełkaesiacy w sezonie 2020/21 są w wyśmienitej formie. Krok po kroku, mecz po meczu pokonują kolejnych rywali i od drugiej kolejki zajmują fotel lidera IV ligi. W pokonanym polu podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera pozostawili Jutrzenkę Drzewce, Czarnych Rząśnia, Omegę Kleszczów, Pogoń Zduńska Wola, Wartę Sieradz Ceramikę Opoczno, Polonię Piotrków Trybunalski oraz Orkana Buczek.

W piątkowy wieczór nasi piłkarze staną na przeciw Andrespolii Wiśniowa Góra, która po ośmiu kolejkach z ośmioma zdobytymi oczkami plasuje się na 16 miejscu w tabeli.

W drużynie z Wiśniowej Góry grają dobrzy znajomi z akademii ŁKS Jakub Herman i Michał Snochowski. Obaj piłkarze są wypożyczeni z klubu z alei Unii. Największą gwiazdą Andrespolii jest jednak Sebastian Radzio. Urodzony w Augustowie napastnik ma na swoim koncie osiem występów w Ekstraklasie w barwach Widzewa. 29-latek w sześciu pierwszych meczach zdobył aż 13 bramek i jest najskuteczniejszym strzelcem IV ligi. Z ŁKS-em jednak raczej nie zagra, bo zmaga się z urazem.

W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się w rozgrywkach IV ligi tylko raz. W Wiśniowej Górze było 2:2, a dwa trafienia dla łodzian zaliczył Wojciech Łuczak.

Rezerwy ŁKS są faworytem tego spotkania i mierzą w dziewiątą wygraną w tym sezonie ligowym. Mecz rozpocznie się w piątek o godzinie 19:00 w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej.

Tabela po ośmiu kolejkach IV ligi:

Foto: Lens Strong