Wtorkowy trening piłkarzy ŁKS-u

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęli swoje przygotowania do meczu z Mistrzem Polski – Piastem Gliwice. We wczorajszym, dość delikatnym, treningu wzięło udział 25 piłkarzy. Zabrakło jedynie Jewhena Radionova oraz Ricardo „Guimy” Guimaraesa.

Ukraiński napastnik – Jewhen Radionov wciąż dochodzi do pełni zdrowia, po kontuzji stopy, której nabawił się w ostatnich dniach. Popularny „Guima” zaraz po sobotnim meczu z Lechem Pozań wyruszył do swojej ojczyny, gdzie przywitał na świecie swoją córkę. Portugalczyk dostał od sztabu szkoleniowego jeden dodatkowy dzień urlopu i już dzisiaj zamelduje się z powrotem w Łodzi.

Trening sam w sobie był dość łagodny. Po dwudziestominutowym rozbieganiu przyszedł czas na rozciąganie. Po tym elemencie ełkaesiacy znów biegali wokół boiska. Po tym godzinnym wstępie w ruch poszły piłki.

W tym tygodniu sztab szkoleniowy zaplanował dłuższy mikrocykl niż zazwyczaj, ma to związek z przełożeniem potyczki z mistrzem Polski na niedzielę. W środę piłkarzy czekaja dwa treningi. Najpierw, od rana spotkaja się w dwóch grupach na siłowni, a popołudniu, już cała drużyna wybiegną na boisko hybrydowe przy Al. Unii. Na czwartek, piątek i sobotę zaplanowane jest po jednym treningu w godzinach meczowych. Kadra powołana na niedzielne starcie, już w sobotę zostanie zakwaterowana w hotelu, w którym Kazimierz Moskal przeprowadzi odprawę meczową.

Piłkarze, którzy brali udział we wtorkowym treningu:

Bramkarze: Dawid Arndt, Dominik Budzyński, Michał Kołba
Obrońcy: Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Artur Bogusz, Adrian Klimczak, Kamil Juraszek, Maciej Dampc, Kamil Rozmus
Pomocnicy: Michał Trąbka, Patryk Bryła, Piotr Pyrdoł, Łukasz Piątek, Bartłomiej Kalinkowski, Dragoljub Srnić, Artur Sójka, Adam Ratajczyk, Maciej Wolski, Wojciech Łuczak, Pirulo, Dani Ramirez
Napastnicy: Rafał Kujawa, Łukasz Sekulski.