Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Wojciech Stawowy: Mecz z Odrą będzie inny od tego w pierwszej części sezonu

W sobotę piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zmierzą się z Odrą Opole w pierwszej ligowej kolejce w tym roku. Dzień przed meczem na pytania zadane przez dziennikarzy odpowiadał trener ełkaesiaków – Wojciech Stawowy.

Nie patrzyliśmy i nie patrzymy na tabele:
– My na tabele nigdy nie patrzyliśmy. Trzeba patrzyć na każdy najbliższy mecz, on jest dla nas najważniejszy. Tabela liczy się przede wszystkim na koniec sezonu, wtedy jest główne rozliczenie i ta tabela jest istotna. Dzisiaj  wszyscy wiemy jak ona wygląda, nie ma po co na nią patrzeć.

Zmiany w wyjściowym składzie na pewno będą:
– Jeżeli chodzi o jakiekolwiek zmiany w kadrze na ten mecz, to ja mogę powiedzieć, że na pewno one będą miały miejsce. Natomiast nie będę mówił jakich one będą dotyczyć pozycji.

Oskar Koprowski ma szanse na grę w pierwszej drużynie, ale jeszcze jest za wcześnie:
– Wszyscy zawodnicy, którzy trenują w drugim zespole to są piłkarze, którzy mają szansę być włączeni do kadry pierwszego zespołu. Zawsze tak mówiłem i dokąd będę w ŁKS-ie, zawsze tak będzie. W taki sposób trzeba nagradzać naszych wychowanków. Oczywiście największą nagrodą dla nich i tym na co najbardziej czekają jest debiut i występ w pierwszym zespole. Myślę, że jest spora grupa młodych i utalentowanych graczy, która takiego momentu się doczeka. Oskar jest zawodnikiem młodym. Gra oczywiście na poziomie seniorskim, ale uważam, że byłoby to dla niego zdecydowanie za wcześnie, gdyby już miałby być brany pod uwagę jeżeli chodzi o kadrę na mecz z Odrą Opole. Ale wszystko stoi przed nim otworem.

Mecz z Odrą będzie inny niż ten w pierwszej części sezonu:
– Gdybym to wiedział, to też bym wiedział czy na koniec sezonu awansujemy do ekstraklasy. Nie wiem czy to będzie spotkanie podobne czy zupełnie inne, to się okaże. Ja jestem pewien tylko jednej rzeczy – jeżeli moja drużyna, w którą mocno wierze, będzie realizowała dokładnie to, co mamy zaplanowane i wdrożą to w dniu meczowym w życie, to jestem pewny, że zagrają dobry mecz. Nie ma dwóch takich samych spotkań i to na pewno będzie się różniło od pierwszego. Ale chciałbym, żeby różniło się tak, że będzie jeszcze lepsze w naszym wykonaniu niż to, które rozpoczynało rozgrywki.