Utalentowany pomocnik trafi do ŁKS?

Łódzki Klub Sportowy wkrótce może wzmocnić nowy utalentowany pomocnik. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, klub z Alei Unii chciałby ściągnąć do Łodzi zawodnika Lechii Gdańsk Marcela Wszołka.

Wszołek jest środkowym pomocnikiem i ma za sobą powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski m.in. do lat 16 i 17. Wystąpił w sześciu spotkaniach z orzełkiem na piersi.

18-latek urodził się w Grudziądzu w 2002 roku i jest wychowankiem miejscowej Olimpii. Do Gdańska trafił w lutym 2017 roku. Przez kilka sezonów był mocnym punktem juniorskich zespołów Lechii, pełniąc w nich funkcję kapitana. Przed startem rundy wiosennej sezonie 2019/20 został włączony do pierwszego zespołu biało-zielonych, ale jak dotąd nie wystąpił w żadnym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy, choć raz znalazł się w kadrze meczowej na starcie ze Śląskiem Wrocław. W tym sezonie regularnie występował w IV-ligowych rezerwach Lechii. W sumie rozegrał 1151 minut w 15 spotkaniach. Umowa młodzieżowca z klubem z Pomorza wygasa 30 czerwca 2020 roku.

Ewentualne przenosiny Marcela do Łodzi wzmocniłyby w klubie rywalizację w środku pola oraz dałyby trenerowi kolejną opcją przy wyborze młodzieżowca.

Marcel Wszołek 1

Profil zawodnika na portalu Transfermarkt.pl

Profil zawodnika na portalu 90minut.pl

Foto: Lechia Gdańsk