Udovicić zawieszony na cztery mecze

Żarko Udovicić został zawieszony przez Komisję Ligi na cztery spotkania ligowe za brutalny faul na Janie Grzesiku, podczas piątkowego meczu pierwszej kolejki PKO BP Ekstraklasy przy Alei Unii.

Serb z Lechii Gdańsk tuż przed końcem pierwszej części spotkania z ŁKS-em dopuścił się bardzo groźnie wyglądającego przewinienia na naszym obrońcy. Sędzie Gil początkowo ukarał go żółtą kartką, ale po analizie VAR zmienił decyzję i ukarał pomocnika czerwonym kartonikiem.

Dziś Komisja Ligi postanowiła przedłużyć zawieszenie byłego piłkarza Zagłębia Sosnowiec do czterech meczów.

„Na zawodnika Lechii Gdańsk Żarko Udovicicia nałożono karę dyskwalifikacji w czterech meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu ŁKS Łódź – Lechia Gdańsk w 1. kolejce Ekstraklasy” – czytamy w komunikacie Komisji Ligi.

Tym samym 31-latek opuści spotkania ligowe z Wisłą Kraków, Wisłą Płock, Jagiellonią Białystok i Rakowem Częstochowa.