NewsPiłka Nożna

Tomasz Salski rekomendowany na członka komisji rewizyjnej PZPN

Na rozwój klubu piłkarskiego składają się nie tylko finanse i dział sportowy, ale także siła jego działaczy w polskiej piłce. Prezes Łódzkiego Klubu Sportowego, Tomasz Salski, jak podaje TVP Sport ma szansę zostać członkiem Komisji Rewizyjnej PZPN.

W cieniu trwających Mistrzostw Europy i przygotowań do nowego sezonu ligowego w Polskim Związku Piłki Nożnej trwają przygotowania do wyboru nowego prezesa PZPN. Główni kandydaci to Marek Koźmiński oraz Cezary Kulesza. Wydarzenia ostatnich dni wskazują na to, że wygrać może był prezes Jagielloni Białystok. Pierwszym testem siły, z którego górą wyszedł Kulesza był wybór wiceprezesa ds. piłki amatorskiej, którym został Adam Kaźmierczak, prezes ŁZPN, związany z kandydatem z Białegostoku (więcej na ten temat znajdziecie tutaj).

Dzisiaj odbyło się spotkanie klubów I Ligi z kandydatami na prezesa PZPN, a jutro dokonają one wyboru osób, które zarekomendują w wyborach na członka zarządu PZPN oraz Komisji Rewizyjnej PZPN. Jak donosi TVP Sport faworytem na drugie stanowisko jest prezes ŁKS, Tomasz Salski. Jego kandydatura jest popierana przez Cezarego Kuleszę, więc jeśli zostanie ona zatwierdzona przez kluby I Ligi, może to wskazywać na rosnącą przewagę byłego prezesa Jagiellonii nad Markiem Koźmińskim.

Fot. ŁKS Łódź