Sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować zdrowia Sobocińskiego i Guimy

Podczas spotkania z Górnikiem Zabrze w kadrze meczowej Łódzkiego Klubu Sportowego nie znaleźli się Jan Sobociński i Ricardo Guima. Taka decyzja była spowodowana drobnymi urazami jakich obaj piłkarze doznali przed meczem i trener Wojciech Stawowy nie chciał ryzykować pogłębienia się kontuzji.

– Janek Sobociński na ostatnim rozruchu przed meczem doznał lekkiego urazu i nie chcieliśmy ryzykować takiej sytuacji, że ten uraz może się pogłębić i Janek nie będzie mógł występować lub być branym pod uwagę przy następnych meczach. Podobnie było z Ricardo Guimą. Oni byli gotowi do gry na 80%, więc nie byli w pełni gotowi. Ryzyko przytrafienia się czegoś gorszego było duże i nie chcieliśmy ryzykować – powiedział Wojciech Stawowy na konferencji prasowej po meczu z Górnikiem Zabrze.

Z kolei nieobecność Samu Corrala była decyzją personalną trenera.