Sytuacja kadrowa przed meczem z Resovią: Jurić może nie zagrać, Kelly młodzieżowcem

Trener ełkaesiaków, Kibu Vicuña na konferencji prasowej przed spotkaniem z Resovią Rzeszów, poinformował o stanie zdrowotnym zawodników ŁKS.

Jurić nie zagra, Radaszkiewicz jako alternatywa

Dzisiaj na łamach naszego portalu informowaliśmy o problemach zdrowotnych Stipe Juricia. Chorwacki napastnik może nie być gotowy do gry. Alternatywą dla Juricia będzie Maciej Radaszkiewicz, który w czwartek został zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Więcej o sytuacji z chorwackim napastnikiem przeczytacie TUTAJ.

– Radaszkiewicz daje nam alternatywę. Mamy kontuzjowanych piłkarzy, którzy nie są jeszcze przygotowani do gry – Samu Corrala i Ricardinho. Na pozycji numer dziewięć, mamy też Piotra Janczukowicza i Stipe Juricia. Jurić nie do końca był zdrowy, w tym tygodniu, ale już dzisiaj trenował normalnie. Kolejną możliwość daje nam Maciek Radaszkiewicz – mówi Kibu Vicuña.

Reszta potrzebuje czasu

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Vicuna dość enigmatycznie wypowiedział się o sytuacji reszty kontuzjowanych piłkarzy. Antonio Dominguez, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Ricardinho oraz Samu Corral mają „potrzebować jeszcze czasu” zanim wrócą na boisko.

– W tym tygodniu przytrafiły się drobne kontuzje, ale to nic specjalnego. Sytuacja zdrowotna jest podobna. Oczywiście do grona kontuzjowanych doszedł Mateusz Bąkowicz, który doznał urazu, w ostatnim meczu, ze Stomilem Olsztyn. On nie będzie do naszej dyspozycji. Jeśli chodzi o Antonio, Nacho, Dąbrowskiego, Ricardinho czy Samu Corrala to sytuacja wygląda podobnie. Trenują bardziej indywidualnie, choć czasem trenują z drużyną. Potrzebują jeszcze więcej czasu.

Bąkowicz kontuzjowany, „Kelly” młodzieżowcem

O urazie Mateusza Bąkowicza, której nabawił się w meczu ze Stomilem Olsztyn informowaliśmy już na początku tygodnia. Zastępstwem dla podstawowego młodzieżowca „Rycerzy Wiosny” może być świeżo upieczony Polak – Kelechukwu.

– Obywalestwo Kelly’ego daje mi większy komfort wyboru. Kelly jest dobrym piłkarzem. Jest młody i szybki. Okres przygotowawczy przepracował bardzo dobrze, ale potem mało grał. Trenuje dobrze i jest przygotowany do gry. Gra na podobnej pozycji co Piotr Gryszkiewicz. Czyli możemy mieć dwóch młodzieżowych piłkarzy na jednej pozycji. Szkoda kontuzji Mateusza Bąkowicza, bo rozpoczął bardzo dobrze sezon i grał jak senior. Wyglądał bardzo dobrze pod każdym względem, ale już wygląda dużo lepiej i mam nadzieję, że będzie niebawem przygotowany. Nie chcę mówić kiedy, bo każda kontuzja jest inna. Na razie wygląda to bardzo dobrze – przekonuje hiszpański trener.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport