Sytuacja kadrowa przed meczem z Odrą: Nadal bez Marciniaka, występ Trąbki pod znakiem zapytania

Trener ełkaesiaków Wojciech Stawowy na konferencji prasowej przed meczem z Odrą Opole wydał najnowszą aktualizację sytuacji kadrowej. W sobotę na placu gry nie zobaczymy na pewno Adama Marciniaka, a występ Michał Trąbki stoi pod znakiem zapytania.

Trąbka chorował. Zagra z Odrą?

W minionym tygodniu jeden zajęcia zespołu opuścił Michał Trąbka. Pomocnik ŁKS był przeziębiony i jego występ stoi pod sporym znakiem zapytania. Z jego zdrowiem jest już ok, ale sztab podejmie decyzję tuż przed meczem – czy Michał znajdzie się w kadrze meczowej.

– W tym tygodniu troszeczkę podziębiony był Michał Trąbka, ale ma już to za sobą. Pytanie tylko jaki to ma wpływ na niego. Będziemy mądrzejsi po ostatnich rozruchu przed meczem. Pozostali zawodnicy są zdrowi i do dyspozycji.

Marciniak nie zagra z Odrą i w derbach Łodzi

fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

W sobotę na pewno na murawie nie zobaczymy Adama Marciniaka. Doświadczony obrońca dochodzi do siebie po kontuzji głowy, której doznał w starciu z Ricardinho na jednym z treningów. Dla 32-latka kolejnym ciosem jest fakt, iż zabraknie go w 66. Derbach Łodzi. Dla rodowitego łodzianina występ po kilkunastu latach przerwy byłby bardzo ważnym wydarzeniem. Oczekuje się, że Adam będzie gotowy na Stomil Olsztyn.

– Adam Marciniak wrócił do zajęć, ale na razie indywidualnych. Jeżeli chodzi o rokowania optymistyczne to myślę, że na mecz ze Stomilem Olsztyn może będziemy mogli już Adama wprowadzać z powrotem do zespołu. Na dzień dzisiejszy – po tak mocnym urazie jakiego doznał Adam jest dla niego za wcześnie.

Wraca trio

Sztab szkoleniowy będzie miał do dyspozycji trzech piłkarzy, którzy wracają po jednomeczowym zawieszeniu za kartki. Adrian Klimczak i Maksymilian Rozwandowicz z miejsca powinni wskoczyć do wyjściowego składu, a Drago Srnić zapewne rozpocznie mecz z Odrą Opole na ławce rezerwowych. Powrót Serba daje trenerowi kolejne opcje w środku pola.